>

MAGAZİN

Hangi ünlü hangi semtte oturuyor?

Magazin ve sanat dünyası evlerini daha çok rezidans ve lüks sitelerden seçiyor. İşte ünlülerin İstanbul’da oturduğu semtler.
 
   
 
 
     
Magazin ve sanat dünyası evlerini daha çok rezidans ve lüks sitelerden seçiyor. Gayrimenkul şirketleri ise ünlü sanatçı ve politikacıları projelerine çekmeye çalışıyor. Bazı firmalar, projeden konut alan ünlülere özel indirimlerde bulunurken bazıları işi villa hediye etmeye kadar götürüyor. Etiler-Sarıyer hattı ise adeta ünlüden geçilmiyor. İşte ünlülerin İstanbul’da oturduğu semtler.

BEYOĞLU
Beyoğlu’nda Şovmen Ata Demirer, oyuncular Olgun Şimşek, Hale Soygazi, Yelda Reynaud, Fikret Kuşkan, Güven Kıraç, Selçuk Yöntem ile Deniz Türkali, yazar ve şair Murathan Mungan ile yazar Orhan Pamuk bulunuyor.

ACARKENT VE BEYKOZ KONAKLARI
Ebru Gündeş, Emre Altuğ, Sibel Can, Kenan Doğulu, Çağla Şıkel, Behzat Uygur, Kayahan ve Rüştü Rençber. Sosyetenin ilgi gösterdiği Acarkent sitesinde konutların değeri milyon dolarlarla ölçülüyor. Yemyeşil bir araziye kurulu Acarkent'te siyasetçilerden sanatçılara kadar çok sayıda ünlü isim oturuyor. Bunlar arasında Mesut Yılmaz, Hüsamettin Özkan da bulunuyor. Sitede bir isim daha var. O da, Cüppeli Ahmet Hoca. Adı Jet-Ski'ye bindiği görüntülerle gündeme gelen Cüppeli Hoca da Acarkent'te ev sahibi olanlar arasında.

GÖKSUEVLERİ-KAVACIK
Eda- Metin Özülkü, Hakan Peker, Tuğba Özay, Seçkin Piriler, Hande Yener.

BAĞDAT CADDESİ
Çağla Kubat, Tülin Şahin, Özlem Yıldız, Bülent Ersoy, Berna Laçin, Yonca Evcimik, Neco, Harun Kolçak, Billur Kalkavan ve Ekrem Bora.

ETİLER-SARIYER HATTI
Nurseli İdiz, Türkan Şoray, Cüneyt Arkın, Yılmaz Erdoğan, Mehmet Ali Erbil, Ayşe Kulin, Aysun Kayacı, Emel Müftüoğlu, Nefise Karatay, Orhan Gencebay, Nilüfer, Umut Akyürek, Nebahat Çehre, Hülya Koçyiğit, Muazzez Ersoy, Sibel Can, Ebru Gündeş, Petek Dinçöz. Etiler’deki Sosyetik Alkent Sitesi'nde 60 metrekarelik dairenin ödediği aidat aylık 650 milyon lira, daha büyük dairelerin ödedikleri aidat ise 900 milyona ulaşıyor. 643 dairenin bulunduğu sitenin yıllık bütçesi 550 bin dolar. Sitedeki daireler 500 bin ile 800 bin dolara satılıyor. Sitenin güvenliği için milyon dolar para harcandığı belirtiliyor. Hıncal Uluç, Vatan Şaşmaz, Leman Sam gibi ünlülerin yanı sıra çok sayıda Japon zengin de ikamet ediyor.

NİŞANTAŞI-ŞİŞLİ
Nedim Saban, Azra Akın, Mehmet Aslantuğ-Arzum Onan, Nejat İşler, Ayten Gökçer, Hande Ataizi ve Selim İleri. Cihangir Ata Demirer, Olgun Şimşek, Hale Soygazi, Fikret Kuşkan, Güven Kıraç, Selçuk Yöntem, Kadir İnanır, Deniz Pulaş, Kenan İmirzalıoğlu ve Murathan Mungan.

BEBEK
Cem Yılmaz, Yıldız Kenter, Pınar Altuğ, Okan Bayülgen ve Cansu Dere.

RUMELİHİSARI
Tarkan, Aydan Şener, Sibel Tüzün

ADALAR ÜNLÜLERİN YAZLIK MEKANI
Ünlüler, Büyükada, Kınalıada, Heybeliada, Sedef Adası ve Burgaz Ada'yı yazlık, kış mevsiminde de "kaçış" amacıyla tercih ediyor. Yaz aylarını Adalar'da geçirmeyi tercih eden ünlü isimler arasında yazarlar Orhan Pamuk, Buket Uzuner, Oral Çalışlar ile Nuriye Akman, yönetmen Halit Refiğ, şair Ataol Behramoğlu, oyuncu Ayla Algan bulunuyor.

STARLARA ÖZEL İNDİRİMLİ LÜKS DAİRE
Talebi kendilerine çekmek isteyen gayrimenkul şirketleri, ünlü sanatçı ve politikacıları projelerine çekmeye çalışıyor. Bazı firmalar, projeden konut alan ünlülere özel indirimlerde bulunurken bazıları işi villa hediye etmeye kadar götürüyor. İşte ünlülerin oturduğu bazı rezidanslar:

AKMERKEZ
Muazzez Ersoy, Ebru Gündeş ve Sibel Can'ın Akmerkez’de kendilerine ait evleri bulunuyor.
Satılık: 500 Bin-1 milyon 250 bin YTL KİRALIK: 4-6 bin 500 $

KEMPİNSKİ
Seda Sayan ve Mehmet Ali Erbil ev sahibi. Daire satış işlemlerini de Tuğba Erbil yapıyor.(İnşaat sürüyor)
Satılık: 550 bin-2.2 milyon YTL KİRALIK: 3700-7800 Euro

MASHATTAN
Çağla Kubat, Beyaz, Özcan Deniz, Emre Altuğ, Deniz Seki. (İnşaat sürüyor.)
Satılık: 350-500 bin $

EMLAK KRALI’NDAN HELİN AVŞARLI TANITIM
Donald Trump'ın Miami'deki ultra lüks evleri ile dünyanın en zengin işadamlarından Jorge Perez'in projelerini Helin Avşar satacak. Dünyaca ünlü Emlak Kralı Donald Trump'ın Miami'deki evlerini Türkiye'de pazarlayan Debba Real Estate 27-30 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenecek Realistexpo'ya katılıyor. Debba Real Estate’in standında Helin Avşar’da bulunacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>