>

MAGAZİN

Kadir İnanir Jülide Kural’ı İzledi…

Son( Suz ) Öykü tiyatro galası Kadiköy`de yapıldı.
 
   
 
 
     

Jülide Kural ve Ayşegül İşseverin oynadıkları SON( SUZ ) ÖYKÜ Tiyatro galası Kadıköy Haldun Taner sahnesinde yapıldı.Jose Sanchis SINISTERRA'nın yazdığı Esen Özmanın çevirdiği ve Arif Akkaya’nın yönettiği gala oyununa tiyatro severler büyük ilgi gösterdi.

Tiyatroyu izleyenler arasında arasında Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, İşadamı Yılmaz Ulusoy ve eşi Serap Ulusoy, Bir süre önce Londra’da lordlar kamarasında ödül alan Kadir İnanır, Sanat Yönetmeni Vecdi Sayar vardı..

Kadir İnanır hayat arkadaşı Jülide Kural’ı çok başarılı bulduğunu, onu sahnede izlemekten çok büyük keyif aldığını belirtti.. Oyun sonrasında kuliste Jülide kuralı ilk tebrik eden yine Kadir İnanır oldu…

Sanatın ve sanatçının dostu olarak bilinen Yılmaz Ulusoy bu galada yine sanatçı dostlarını yalnız bırakmadı. Yılmaz Ulusoy tiyatro aşkının çok farklı olduğunu bu oyunu izlerken 50 yıl önce Samsunda kurduğu “Samsun Oda tiyatrosu” aklına geldiğini ve galanın kendisi için çok duygusal geçtiğini belirtti… Yılmaz Ulusoy oyun sonunda eşi Serap Ulusoy ile birlikte Jülide Kural ve tüm oyuncuları kuliste tek tek tebrik etti..

SON( SUZ ) ÖYKÜ Tiyatro oyunu Ocak ayı içerisinde 3 salonda 11 gösterim yapacak.13-14-15-16 Ocak tarihlerinde Kadıköy Haldun Taner sahnesinde,20-21-22-23 Ocak tarihlerinde Gaziosmanpaşa sahnesinde,27-28-29-30 Ocak tarihlerinde ise Fatih Reşat Nuri sahnesinde gösterilerine devam edecek.

Sahnede kısa bir konuşma yapan Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu ise ; '' Ben Türk Tiyatrosu için elimden geleni yaptım fakat kimseye yaranamadım artık birileri yoğurdu üfleyerek yiyecekler,ne yapalım buraya kadarmış.Türk Tiyatrosu 101 yıldır var oldu bundan sonrada olacak hiç kimse Mustafa Kemal Atatürk'ün desteklediği Tiyatromuzu yıkamayacak.istifamı verdim sizleri seviyorum sizler Tiyatromuza sahip çıkacaksınız biliyorum. ''
dedi ve veda etti.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>