>

MAGAZİN

“Kilit”in Özel Gösterimi Ünlü İsimlerin Katılımıyla Akmerkez’de Gerçekleşti!

Her bilet, İhtiyaç Haritası’nın bir destek bir yuva kampanyasına katkı sağlayacak!
 
   
 
 
     

27 Ağustos’ta vizyona girmeye hazırlanan polisiye gizem filmi “Kilit”in, 23 Ağustos Pazartesi akşamı Akmerkez’de düzenlenen özel gösterimi, oyuncuların yanı sıra ünlü isimlerin ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşti. Özel gösterimde, büyük bir merakla beklenen filmi ilk izleyenler arasında İdil Fırat, Ömer Faruk Sorak, Aslı Perker, Tuna Kiremitçi, Betül Arım, Melissa Karagöz, Zeynep Özyağcılar, Ekin Mert Daymaz, Tuan Tunalı, Miro Gerede Erkaya, Gün Akıncı gibi isimler vardı. Gösterim öncesinde filmin oyuncularından Mert Fırat, Melisa Aslı Pamuk, Mustafa Alabora, Tuğçe Karabacak ve Gökhan Tevek ile yönetmen Adil Oğuz Valizade ve yapımcı Arif Valizade basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, Alabora “Aşı olun!” mesajıyla hayatın normale dönmesinde aşılanmanın önemine dikkat çekti. Aynı sabah farklı koğuşlarda on mahkûmun birden ölü bulunduğu bir cezaevinde yaşananların izini süren polislerin sürükleyici hikâyesini konu alan film, izleyicilere adalet, iyilik, empati ve merhamet kavramlarını yeniden sorgulatıyor. “Kilit” filmi için sinemalarda satılacak her biletin belli bir oranı, İhtiyaç Haritası’nın Bir Destek Bir Yuva kampanyasına aktarılacak.

Farklı hikâyesi ve anlatım diliyle dikkat çeken polisiye gizem filmi “Kilit”, 27 Ağustos 2021’de sinema salonlarında izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Mert Fırat’ın cinayet masası başkomiserini, Melisa Aslı Pamuk’un ise bir istihbarat ajanını canlandırdığı filmde aynı zamanda usta oyuncu Mustafa Alabora ile birlikte Timur Acar, Asuman Dabak, Tuğçe Karabacak, Melik Akkaya, Aykut Taşkın, Gökhan Tevek ile Doğan Keçin rol alıyor. “Kilit”in senaryosunda, çeşitli projelerde yönetmenlik, senaristlik ve prodüktörlük yapan Adil Oğuz Valizade ve Arif Valizade kardeşler ile başarılı polisiye roman yazarı Cenk Çalışır’ın imzası bulunuyor. Yönetmenliğini Adil Oğuz Valizade’nin, yapımcılığını ise Arif Valizade’nin üstlendiği “Kilit”, Valizade kardeşlerin ilk uzun metrajlı film projesi olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda film, “Karanlık Şehir Hikâyeleri” adlı serinin de ilk filmi olarak seyirciyle buluşuyor.

Cezaevinde rutin sabah sayımını yapan Baş Gardiyan Hamza (Timur Acar) ve ekibi, girdikleri her koğuşta birer ikişer cesetle karşılaşır. Vücutlarında boğulma, yaralanma veya darp izi bulunmayan cesetler için koğuşlardaki diğer mahkumların da hiçbir açıklaması yoktur. Olayın aydınlatılması için İstihbarat teşkilatında görevli Selin Korkmaz (Melisa Aslı Pamuk) ve Cinayet Büro’dan Başkomiser Erol Haktan (Mert Fırat) görevlendirilir. Göreve başlayan ikili, ölümlerin ardındaki gizemleri çözmek için attıkları her adımda şoke edici gerçeklerle yüzleşirler.

Bir Dark Town Pictures yapımı olan, dağıtımcılığını CGV Mars Dağıtım’ın üstlendiği “Kilit”, 27 Ağustos 2021 Cuma günü sinemalarda!


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>