>

MAGAZİN

Nükhet Duru: Hanedan Ünvanım Yok Sadece Yorumcuyum!

Ünlü sanatçı Nükhet Duru’nun ‘Aşkın N Hali’ isimli albümü Avrupa Müzik etiketiyle 13 Nisan’da müzik marketlerdeki yerini aldı.
 
   
 
 
     

Duru’nun 6 aylık bir çalışma sonucu hit olan şarkıları canlı orkestra eşliğinde yeniden yorumladığı albümde 11 adet şarkı bulunuyor.

Sanatçı, Halil Sezai, Cem Adrian, Ali Kocatepe, Şebnem Ferah, Ülkü Aker, Doğan Duru gibi isimlerim müzik piyasasına damga vuran şarkılarını seslendirdi. Duru’nun albüm fotoğraflarını Müjdat Kupsi çekerken, styling’i ise Gülşah Saraçoğlu üstlendi. Duru, albüm kapağı için hazırladığı teşekkür metninde ‘Yorumlamak için yaşamak gerekir, mutluluk gerekir, acı gerekir ve en önemlisi hissetmek gerekir. Bu yüzden Aşkın ‘N’ Hali, Nükhet hali… Her hali… Heyecanı, mutluluğu, yalnızlığı, acısı her hali… Ama unutmayın hayat umutla başlar’ sözleriyle duygularını ifade etti.

‘Sesimi virtüöz gibi kullandım’


Kısa sürede en çok satanlar listesine giren albümünde emeğinin karşılığını almanın kendisini çok heyecanlandırdığını belirten Nükhet Duru, ‘Bu ilgi beni çok heyecanlandırıyor. Teknolojiden gerektiği kadar faydalanıp en sade haliyle duyguların altını çizip, notaları özgür bıraktık’ dedi. Nesiller boyu müzikseverler tarafından dinlenmenin kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan sanatçı ‘ Her devrin insanı olmak ve tık tıklanmak çok hoş tabii ama önemli olan arşivlenecek değerde bir yapıt ortaya koymak’ şeklinde konuştu. Ekip arkadaşlarını da unutmayan Duru ‘Müzisyen arkadaşlarımın usta eşlikleriyle ben de bu albümde sesimi bir virtüöz gibi kullanma fırsatı buldum. Genelde bizim camiada hanedan ünvanları çok sevilir ama ben yorumcudan başka hiçbir ünvanı benimsemedim. Sadece hayatı yorumlayan bir şarkıcıyım’ diyerek sözlerini noktaladı. Nükhet Duru ilk klibini Şebnem Ferah’tan ‘Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler’ şarkısına çekecek.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>