>

MAGAZİN

Türk ünlülerle yapılan kampanyaların başarısı satışa yansıyor

Yeni sezon kampanyasında Ebru Akel’le çalışan Derimod Shoes, kampanya resimlerinde yer alan tek bir modelden 2 ay içinde 2 bin 500 adet satarak rekor satış yaptı.
 
   
 
 
     
Türk ünlülerle yapılan kampanların başarısı satışa yansıyor

Tek bir modelden 2 ayda 2 bin 500 adet satıldı

Ünlülerle yapılan kampanyaların başarısı kurumsal itibara yansıdığı gibi satışlara da büyük etki yapıyor. Yeni sezon kampanyasında Ebru Akel’le çalışan Derimod Shoes, kampanya resimlerinde yer alan tek bir modelden 2 ay içinde 2 bin 500 adet satarak rekor satış yaptı. Derimod Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedef Orman, başarılı bir kampanyanın satış performansını yüzde 30 oranında etkileyebildiğini söyledi.


Kurulduğu 1975 yılından bu yana kampanya kızlarını hep dünyaca ünlü top modeller arasından seçen ve geçmişte Linda Evangelista, Tatiana Patitz, Helena Christansen, Landi Swanepoel, Natalia Zavillova ve Kate Dillon gibi ünlü modeller ile çalışan Derimod, ilk kez 2002 yılında Türk ünlülerle çalışmaya başladı. Kenan Doğulu ve Tuğçe Kazaz’la yaptığı bu ilk kampanyada büyük başarı elde ettiklerini belirten Derimod Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedef Orman “Ünlü seçimi çok riskli bir konu. Başarıda başarısızlık da markaya çok yakın duruyor. Yabancı ünlülerle yapılan kampanyaların başarısı itibara yansırken başarısızlık büyük bir kayba sebep olmuyor. Bu tip kampanyalarda satış daha geri planda kalıyor” diyor.


Türk ünlülerle yapılan kampanyaların hem itibarı hem de satışları etkilediğine değinen Orman ”Kampanyanın başarısı satışa dönerken, başarısızlık markada itibar kaybına sebebiyet verebiliyor” diyor. Kampanya yönetiminde kendilerini son derece başarılı bulan Sedef Orman “Geçmişte olduğu gibi Derimod Shoes ürünlerinin tanıtımının bu yılda çok başarılı olmasını ve ses getirmesini istedik. Bu nedenle, başladığımız marka yüzü arayışı bizi Ebru Akel’e götürdü. Ebru Akel, televizyonculukdaki başarıları ve ekrandaki sempatik tavırları ile geniş kitlelerin beğenisini toplayan ünlü bir yüz. Ayrıca Ebru Akel adının, Derimod Shoes’un “şehirli, hayatı dinamik yaşayan, özgürlüğüne düşkün” müşteri profili ile örtüştüğünü düşünüyoruz” diyor.


Kampanya resimleri yok sattırıyor

Ebru Akel ile yürüttükleri, fotoğrafçı Nihat Odabaşı’nın görüntülediği kampanyanın çok başarılı olduğunu kaydeden Sedef Orman, “Sevgili Ebru’nun görsellerindeki ayakkabılar yok satıyor. Televizyon programında da Ebru Akel’in ayakkabı sponsoruyuz. Artık müşterilerimizden gelen ‘Ebru Akel’in dün programda giydiği şu ayakkabıyı istiyoruz’ talepleri bize çok olağan geliyor. Örneğin Ebru’nun görsellerinde yer alan tek bir modelden iki ayda toplam 2 bin 500 adet sattık. Kenan Doğulu, Tuğçe Kazaz ve Demet Şener ile yaptığımız lansmanlarda da iyi geri dönüşler aldık. Başarılı bir lansman kampanyaları satış performansını yüzde 30 oranında etkiliyor” dedi.


Türk ünlülerle çalışıp çalışmama kararımızı koleksiyonun çizgileri, hedef kitlesi ve marka mesajımız belirliyor diyen Sedef Orman sonbahar için hazırladıkları yeni ve farklı koleksiyonlar için arayışların sürdüğünü belirtti.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>