>

MAGAZİN

Vega Agency & Events 22’nci Yılını Kutluyor

Vildan Mumcu Özol ve Gökhan Mumcu tarafından 1999 yılında İstanbul’da VEGA AJANS adıyla kurulan ve bugün VEGA ŞİRKETLER GRUP çatısı altında yer alan VEGA AGENCY & EVENTS, sektörde 22. Yılını kutluyor.
 
   
 
 
     

Etkinlik, Sanatçı & Celebrity Menajerlik ve Prodüksiyon hizmetlerinde 22 yıldır yerli ve global birçok markaya yeni proje geliştirme, marka konumlandırma ve iletişime dair kapsamlı hizmetler sunan VEGA, VEGA EVENT, VEGA PRODÜKSİYON ve DIGIVEGA şirketlerini yeni adresinde aynı çatı altında birleştirdi.

VEGA AGENCY & EVENTS sektörde 22 yıllık sürede bünyesinde oluşturduğu 3 şirket ile yoluna devam edenken Sanatçı & Celebrity Menajerlik Hizmetleri, IK & Ekip Yönetimi, Kurumsal Tekstil Tasarım & Üretimi birimleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

İmza attığı yeni projeler ve çalışan sayısındaki artış nedeniyle, büyüme hedeflerine de uygun olarak yeni adresine taşınan VEGA, 3 şirketini de aynı merkezde birleştirdi. VEGA Kurucu Ortağı Vildan Özol Mumcu, üç şirketinin aynı çatı altında bir araya gelmesinin verimliliği, etkinliği ve müşteri memnuniyetini artırdığını ifade etti. Ayrıca yeni ofisin iç mimari tasarım çalışmalarının özel olarak yapıldığını söyleyen Mumcu, “Aydınlatma tasarımından ofiste kullanılan mobilya ve renklere , ofis içi mesafe ve hijyen standartlarını da göz önünde bulundurarak mutlu çalışanlar, daha sağlıklı ve verimli bir ofis ortamı yarattık.” dedi.

22 yıllık başarı öyküsünde 5.000’den fazla organizasyonda yer alan, 2.500’den fazla etkinlik düzenleyen, 200’den fazla Celebrity ile çalışan, 1.000’den fazla kıyafet tasarımı yapan, VEGA Kurucu Ortağı Vildan Mumcu Özol, başarı öykülerini şu kelimelerle ifade etti:

“Restoratör ve oyuncu olan ağabeyim Gökhan Mumcu ile birlikte 1999 yılında henüz ben 18 yaşındayken VEGA AGENCY & EVENTS’i kurduk. İnsan ve teknolojiye yaptığımız yatırımlarla hizmet yelpazemizi geliştirdik ve 22 yıllık geçmişimize pek çok başarılı proje sığdırdık. Gelişen teknoloji ve birlikte çalıştığımız markaların değişen iş modelleri ve ihtiyaçları doğrultusunda VEGA EVENT&AGENCY, VEGA PRODÜKSİYON ve DIGIVEGA’yı kurarak VEGA ŞİRKETLER GRUBU’nun çatısını oluşturduk.

22 yıllık yolculuğumuzu özetlemek gerekirse, 1999 yılında VEGA Ageny & Events şirketimiz, 2000 yılında Kurumsal Tekstil Tasarım İmalatı ve Üretimi hizmeti veren “V Style”, 2007 yılında Almanya Bielefeld “VEGA Agentur”, yine 2007 yılında VEGA Celebrity & Management kuruldu. 2019 yılında iletişim alanındaki dijitalleşmeyle birlikte tüm dijital iletişim disiplinlerinde tam hizmet ajansı olarak hizmet veren şirketimiz Digivega’yı hayata geçirdik. Sinema filmi yapımcılığının yanı sıra müşterilerimizin marka konumlandırma ve marka bilinirliği stratejisi doğrultusunda her türlü reklam filmi, imaj filimleri, eğitim filmleri, kurumsal tanıtım filmleri, sosyal medya ve YouTube içerikleri gibi video içeriklerini hazırlayan diğer şirketimiz olan VEGA Prodüksiyon’da 21 yıldır hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıca, VEGA IK & Ekip Yönetimi birimimiz kurulduğu günden bugüne dek üniversite öğrencilerine, eğitimlerinde katkıda bulunacak part-time iş olanakları sağladı. Farklı sektörlere özel olarak hizmet verebilecek geniş bir yelpazeye sahip olan şirketimiz, herbiri kendi alanında uzman ve markaya değer veren deneyimli bir ekibe sahiptir.”

VİLDAN MUMCU ÖZOL: “DİJİTALİN KALBİ DİGİVEGA’DA ATIYOR”


2011 yılında yeni nesil müşteriye yeni iletişim kanalları kurulması gerektiğinin farkına vardıklarını, 8 yıl boyunca Vega Dijital’i VEGA Events çatısı altında iş birliktelikleri yaptıklarını, ancak büyüyen müşteri portföyü sebebi ile ayrı bir şirket oluşumuna gittiklerini ve bu doğrultuda 2019 yılında kısa sürede sektörde önde gelen dijital ajanslardan biri haline gelen Digivega’yı kurduklarını ifade eden Mumcu, Digivega’nın hizmetlerini şu sözlerle ifade etti:

“Gelişimin ve yeniliğin peşini hiç bırakmadık. Özellikle pandemi ile birlikte dijitalin, iletişimin kalbi olduğu kanıtlandı. Biz bu ihtiyacı yıllar öncesinden fark ettik. Yüksek performans ve doğru iletişim için 360 derece kreatif dijital çözümler üreten, Yeni Nesil Tüketiciye, Yeni Nesil Dijital İletişim hizmeti sunan Digivega’yı kurduk. Digivega, deneyimli ekibiyle birlikte Dijital, ATL/BTL, Kreatif, E-ticaret, Marka Yönetimi, Dijital Strateji Geliştirme, Marka İletişimi alanlarında perakende, finans, otomotiv, medikal, filo kiralama, kozmetik, sanat ve turizm sektörlerinde yerli ve yabancı müşterilerine dijital tam hizmet ajansı olarak hizmet vermektedir.”

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>