>

MODA - STİL

Ariel ile Yıkanabilir Moda...

P&G Kumaş Bakımı, giysilerin temizliği ve bakımına yepyeni bir yaklaşım getiriyor.
 
   
 
 
     

Tuvana Büyükçınar, Ariel için özel olarak tasarladığı makinede yıkanabilir yeni koleksiyonunu tanıttı!

Modern ve yenilikçi tasarımlara imza atan ünlü modacı Tuvana Büyükçınar, Ariel için özel olarak tasarladığı makinede yıkanabilir yeni koleksiyonunu tanıttı. Moda ile kumaş bakımı kategorisini buluşturan etkinlikte, Ariel, kumaşlardaki son gelişmeleri ve bilinç dışı kararlarımızın giysiler konusundaki algılarımızı nasıl etkilediğini davetlilerle paylaştı.

P&G Kumaş Bakımı, giysilerin temizliği ve bakımına yepyeni bir yaklaşım getiriyor. P&G’nin Temizleme, Koruma ve İyileştirme adımlarından oluşan 3 Aşamalı Kumaş Bakımı yaklaşımı ile geliştirilen Ariel Sıvı teknolojisi giysileri kusursuz temizliğe kavuştururken kıyafetlerin daha uzun süre yeni gibi görünmesini sağlıyor.

P&G’nin duyulara hitap eden giysilerin bakımına yönelik geliştirdiği yeniliklerden esinlenenen Büyükçınar, “Ariel’deki bilimsel yeniliklerden aldığım ilhamla yeni kumaşları işleyerek, podyumdan indikten sonra da temizlenip uzun süre giyilebilen, makinede yıkanabilir bir koleksiyon tasarladım. Bilim her zaman çok ilgimi çekmiştir; moda tasarımı da tutkum olduğu için, Moda Danışmanı olarak P&G ve Ariel markasıyla işbirliği yapmak benim için doğal bir tercih oldu. Benim için kıyafet tasarımı yapmak podyumda bir etki yaratmaktan ibaret değil; ben insanların tasarımlarımı beğenmesini, severek giymesini ve tasarımlarımın dayanıklı olmasını isterim, bu yüzden P&G’nin öncülük ettiği 3 Aşamalı Kumaş Bakımı yeniliği benim için çok önemli. Ariel Sıvı Deterjan, hem toz deterjan kadar güçlü hem de sıvı deterjan kadar narin. Ben de bu 12 parçalık koleksiyonumda kadınlarımızın güçlü kişiliğini ve narin duygu dünyasını yansıtmaya çalıştım. Koleksiyonun genel çizgisi ve kullandığım kumaşlarda hayatın hızla değişen temposundaki akışkanlığı vurguladım” dedi.

P&G Türkiye Ev ve Kumaş Temizlik Ürünleri Kategorisi Kıdemli Marka İletişim Müdürü Ayça Turgay; “P&G Kumaş Bakımı kategorisi olarak hedefimiz değişen kumaş trendleri ve tüketici ihtiyaçları doğrultusunda giysi temizliği ve bakımı kavramını yeniden tanımlamak ve geliştirmek. Tüketicilerimizle yaptığımız araştırmalar ve moda ve bilişsel psikoloji alanındaki iş ortaklarımızla yaptığımız çalışmalar bize bir deterjandan beklenenin sadece temizlemenin ötesinde olduğunu ve duyuların da performansın önemli bir parçası olduğunu gösterdi. Bu bilgiler ışığında geliştirilen ve leke çıkarmanın ötesine geçen Ariel Sıvı deterjan, aynı zamanda giysilerin dokusunu koruyor ve iyileştiriyor. Giysilerin ilk günkü görünüm, his ve kokusunun verdiği pozitif duyguların uzun yıllar sürmesine destek oluyor.” dedi.

Bilişsel Bilim, Moda ve Kumaş ile buluşuyor

Dünyanın önde gelen kumaş trendleri gözlemcisi olarak P&G kumaş bakım ürünleri kategorisine sürekli gelişen kumaşlar ve moda sektörüne ilişkin bilgiler veren Première Vision’ın Yardımcı Moda Direktörü Sabine Le Chatelier, kumaşların görsel olmanın ötesinde görünüm, his ve davranışlar gibi birçok duyu üzerinde etkili olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Bakımı kolay, yıkanabilir ve sürdürülebilir giysiler üretmek üzere hayal gücü ve teknolojinin bir araya gelmesi oldukça heyecan verici. Yeni kumaş türleri gün geçtikte artmaya devam ederken bu kumaşları koruyacak bakım ürünleri gereksinimi de ön plana çıkıyor. Podyumda sergilenen tasarımlar temizlenmesi zor olduğu için günlük hayatta pek tercih edilmiyor. Artık “Makinede Yıkanabilir Moda”ya ‘merhaba’ demenin zamanı geldi! Gelişen son teknolojilerden ilham alan Ariel’in kumaşları adım adım koruyan yeni formülleri sayesinde her kumaşı korkmadan makinede yıkayabilir; sevdiğiniz giysileri ilk günkü gibi güzel ve canlı halleriyle yıllarca kullanabilirsiniz.”


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>