>

MODA - STİL

Ayhan Yetgin Mercedes-Benz Fashion Week 2014 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

İstanbul’da geleceğin moda tasarımcıları’yla tanışın!
 
   
 
 
     

AYHAN YETGİN DİZAYN ÖYKÜSÜ

Tasarımcı, koleksiyonlarını yaratırken farklı hikayelerden, yenilikçi perspektiflerden ve felsefeden ilham alıyor. Yetgin, kendi markasını avangard olarak tanımlıyor ve koleksiyonlarında couture’den esinlenen ve aynı zamanda günlük giyilebilecek kıyafetler tasarlıyor.

Istanbul Fashion Incube; geleceğin moda tasarımcılarını destekleyen ilk moda girişimcilik merkezidir.Proje Türkiye moda endüstrisinde kilit rol oynayan İstanbul Kalkınma Ajansı ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından desteklenmektedir. Istanbul Fashion Incube, yetenekli tasarımcılara markalarını güçlendirmek üzere benzersiz bir destek sunuyor. Tasarımcılara çalışabilecekleri bir ofis, İstanbul’da modanın kalbi olarak nitelendirilen Nişantaşı’nda showroom imkanı, özellikli kumaş ve materyalleri yakından inceleyebilecekleri materyal kütüphanesi sağlayan merkez bünyesindeki tasarımcılar; markalarının görünürlüğünü 7 - 11 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Mercedes-Benz İstanbul Moda Haftası’nda defile ve studio şovları ile sunuyor.Koleksiyonlarını gösterebilecekleri yeni kumaşlara ve fırsatlara ulaşmalarının yanı sıra; bu projenin bir parçası olarak İstanbul Fashion Incube ile uluslararası danışmanlardan oluşan takımlarla işbirliği halinde olunması, girişimcilik yeteneklerinin geliştirilmesi, koleksiyonlarının planlanması, markalaştırılması, yönetimi, finansal planlanması, styling ve defile hazırlıkları gibi noktalarda, tasarımcıların markalarının uluslararası platformlarda rekabet güçleri artırılmaktadır. Mayıs 2013’ten bu yana danışmanlar, seçilen tasarımcılara, İstanbul’da bulunan Fashion Incube Merkezi’ni ziyaret ederek eğitimler vermiş, birebir danışmanlıkta bulunmuşlardır.AYHAN YETGİN BİYOGRAFİ

Ayhan Yetgin, 2012 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünden mezun oldu. 2009 Elle Dergisi ve Lasalle International iş birliğinde düzenlenen moda tasarımı yarışmasında birincilik ödülü, 2009 İTHİB Kumaş Tasarımı Yarışması’nda üçüncülük ödülü kazandı. 2010 İTKİB Koza'da Deri koleksiyonuyla yarışmanın finalinde yer aldı. Güney Amerika’nın en popüler moda bloglarından Viste la Calle, Yetgin’i 2011’in “en yetenekli 30 tasarımcısı” arasında gösterdi. Son olarak MBIFW’te 2013 Kış koleksiyonunu bir Studio show’uyla sundu.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>