>

MODA - STİL

Bora Aksu for Koton 2008 Yaz Koleksiyonu

Bora Aksu for Koton 2008 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu, “Prenses Caraboo” adlı, kıyafet tarzı ve giyiniş şekliyle tarihe damgasını vurmuş bir kadının üzerine yapılandı.
 
   
 
 
     
“3 Nisan 1817’de İngiltere’nin Gloucestershire Kasabası’na gelen, siyahlar giymiş ve tüm varlığını ufak bir bohçada taşıyan genç bir kadın, yorgun ve aç görüntüsünün yanında kimsenin anlamadığı bir dilde konuşuyordu. İsminin Caraboo olduğu anlaşılan bu genç kadının aslında Javasu isimli bir adanın prensesi olduğu ve korsanlar tarafından kaçırıldığı gemiden, İngiltere-Bristol yakınında atlayıp yüzerek karaya çıktığı anlaşıldı. 11 yıl kadar o kasabada yaşayan genç kadın, giyinişiyle ve egzotik hikayesiyle pek çok tabloya konu olmuştu tarih boyunca…”


Prenses Caraboo’nun yaptığı yolculuk ve sıradışı ama gizemli tarzı Bora Aksu for Koton 2008 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nun ana hatlarına esin kaynağı oldu.


Prenses Caraboo’nun tabloları incelenerek yaratılan renk paletinin ağırlıktaki rengi siyah.. Siyahın farklı gölgelerdeki tonları, transparan siyahın, siyah saten ve siyah kotonla birarada kullanılmasının yarattığı kontrast koleksiyonun derin ve gizemli yönünü ortaya koyuyor. Siyahın yanında haki, gri gibi yolculuğu anlatan renkler ve farklı koton dokular yanısıra nefti yeşil, hardal gibi renkler yine prenses Caraboo’nun egzotik dünyasını yansıtıyor.

Siyahın yanında kullanılan renklerde özellikle renklerin kök boyasıyla elde edilmişçesine derin bir görüntü sağlaması, koleksiyonun yapısı anlamında önem taşıyordu.

Kesimlerde hem sofistike hem de casual bir görüntü yaratılırken, özellikle gece kıyafetlerinde Prenses Caraboo’nun kasabaya ilk geldiği an esin kaynağı oldu. Onun gizemli ve siyahlar içindeki görüntüsü koleksiyonda kullanılan farklı dokular ve pırıltılı siyah taşlarla yansıtılıyor. Tül, dantel, jarse, koton ve ipeklerin uyumu tüm koleksiyonda kendini gösteriyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>