>

MODA - STİL

Ece Gözen “Grafen” 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

Ece Gözen, SS14 koleksiyonu için ilhamını; bilim adamlarının 2004 yılında keşfettiği geleceğin maddesi `grafen`den alıyor.
 
   
 
 
     

Grafen'i oluşturan atomların modüler yapısı esas alınarak oluşturulan geometrik detaylar, evrenin holografik renklerini sembolize eden likit desenlerle birleşiyor. Koleksiyonda temel renkler beyaz, siyah ve buz mavisi olsa da Ece Gözen'in sportif tasarımlarına sürpriz bir renk spektrumu enerji katıyor. Desenlerin ağırlıklı olarak kullanıldığı koleksiyonda, aynı zamanda krep , saten, file ve örme kumaşların birbirleriyle olan kombinlerini görmek de mümkün. Feminenliğini sportif görünümlerin ardına gizleyebilen, yeni stillere açık, cesur kadınlar için tasarlanan koleksiyonun tarzı ‘’sportcouture’’ olarak tanımlanıyor.ECE GÖZEN KİMDİR?


1989 doğumlu Türk tasarımcı Ece Gözen, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünde öğrenim gördü. Hakan Yıldırım’la beraber 4 sene boyunca tasarımcı olarak çalışan Ece Gözen, 2012 yılında ‘Reflection/Yansıma’ koleksiyonuyla İHKİB Koza Genç Moda Tasarımcıları yarışmasında 3.lük ödülünü aldı. Aynı yıl MUUSE’un daveti üzerine diploma projesi ‘Illusional Harmony/Yanılsamalı Ahenk’ ile MUUSE x VOGUE Talents Young Vision Award 2012’ye katıldı. Tüm dünyadan 300’ün üzerinde genç tasarımcının katıldığı yarışmada Vogue İtalya moda editörü Sara Maino tarafından ‘En Vizyoner Tasarımcı’ seçilerek 1.’liği kazandı. Vogue İtalya'nın yetenekler bölümünde yer aldı. Uluslarası yeteneklerle işbirliği yapan Kopenhag kökenli moda markası Muuse ile Muuse Editions by Ece Gözen etiketi altında kapsül koleksiyonlar hazırladı. Sonbahar Kış 13-14 koleksiyonunu İstanbul moda haftasında sunan Ece Gözen, hemen ardından Türkiye’nin ilk moda girişimcilik merkezi “İstanbul Fashion Incube’’ tasarımcılarından biri oldu. İlkbahar/Yaz koleksiyonunu Berlin Moda haftasında görücüye çıkararak büyük beğeni topladı. İstanbul moda haftasında 2.kez izleyicisiyle buluşacak Ece Gözen, çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmekte.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>