>

MODA - STİL

Güneş Gözlüğü Seçmenin Kuralları

İşte güneş gözlüğü seçerken dikkat edilmesi gerekenler...
 
   
 
 
     

Yaz kış farketmez, güneş gözlükleri her zaman vazgeçilmezimizdir. Bu sebeple ve sürekli de kullanıldığı için yüzümüze yakışması ayrıca çok önemlidir.

Yuvarlak bir yüzünüz varsa, köşeli çerçeveli gözlükleri tercih etmelisiniz. Köşeli bir yüzünüz varsa, yuvarlak hatlarda bir gözlük seçebilirsiniz. Çünkü bu, hem keskin olan hatlarınızı yumuşatır hem de yüzünüze tam oturur. Eğer yüzünüz uzunsa, geniş çerçeveli gözlüklerden size uygun olabilir.

Güneş gözlüğü alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da, gözlüğün yüzünüze oturmasıdır. Bunu anlamak için gözlüğü iki elinizle her iki tarafından tutmalısınız. Kolayca hareket etmiyorsa güneş gözlüğünüz yüzünüze tam oturmuş demektir. Ayrıca, kulak arkasına temas eden kısımlarının da çok sıkı olmamasına özen gösterin.

Güneş gözlüğünün camı da çok önemli. Taktığınızda görüntü bulanıklaşıyorsa, o gözlük camı kalitesizdir. Gözlük camının kimi yerleri koyu, kimi yerleri açıksa, kalitesiz bir camla karşı karşıyasınız demektir. Kolormatik camlar dışında alacağınız gözlüklerde, gözlüğü taktığınız zaman karşınızdaki kişi gözlerinizi görebiliyorsa; bu, camlarının yeteri kadar koyu olmadığını gösterir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>