>

MODA - STİL

Güneş Yeni Ürünü ile Parlıyor!

Güneş Sigorta, "Güneş Eğitim Paket Sigortası" adı altında yeni bir ürünü ekim ayı itibariyle hizmete sundu.
 
   
 
 
     
Her zaman yeni ürünleri ile sektörde öncülük yapan Güneş Sigorta, eğitim kurumlarına tüm risklere karşı eksiksiz güvence sağlıyor.

Okul, dershane, kreş gibi eğitim kurumları yangından hırsızlığa, elektronik cihazların uğrayacağı zararlardan cam kırılmasına kadar pek çok riskle karşı karşıyadır. Güneş Eğitim Paket Sigortası, bütün bu risklere karşı tam güvence getiriyor. Ayrıca ürünün bir başka dikkat çekici özelliği daha var. Bu paket sigortayı alan eğitim kurumları Medline'nın acil sağlık hizmetlerinden de yararlanacak.

Güneş Sigorta Yangın Servis Müdürü Hacer Özeren ile bu yeni ürün hakkında görüştük. Özeren, ürünün amacını şu şekilde açıkladı: "Türkiye'de 1200'ün üzerinde özel kolej üniversite, dershane ve kreş bulunuyor. Ve bu eğitim kurumları sadece yangın ya da deprem riski ile karşı karşıya değildir. Öğrenciler, öğretmenler ve servis araçları da bir çok riskle karşılaşabilirler. Bu nedenle bir eğitim kurumunda olası tüm riskleri değerlendirdik ve tek bir poliçe ile teminat altına alan Güneş Eğitim Paket Poliçesini çıkardık."

Güneş Sigorta eğitim kurumlarını hangi risklere karşı güvence altına alıyor?

-Yangının, yıldırımın, infilakın veya yangın ve infilak sonucu meydana gelen duman, buhar ve hararetin sigortalı mallarda doğrudan neden olacağı maddi zararlar...

- Depremin neden olacağı zararlar

- Kötü niyetli hareketler ve terörizm sonucu oluşan zararlar

- Fırtına, sel veya su baskını, yer kayması, kar ağırlığı gibi doğal afetler sonucu meydana gelen zararlar

- Binanın içindeki su depolarının, su borularının, kalorifer kazanı, radyatör borularının, temiz veya pis su tesisatının patlaması, sızması, tıkanması, kırılması ve donmasının doğrudan sebep olduğu zararlar.

-Kara taşıtlarının, hava taşıtlarının çarpması, duman sonucu oluşan zararlar ve enkaz kaldırma masrafları...

- Eğitim Kurumunda olabilecek yangın, infilak, dahili su, duman, kötü niyet ve terör riskleri neticesinde komşu bina ve mallarına gelecek zararlar... Eğitim kurumu kiracı konumunda ise binaya vereceği zararlar

-Yangın sonucunda eğitim kurumunda eğitim gerçekleştirilemediğinden dolayı oluşan kayıplar iş durması teminatı ile güvence altındadır.

-Her türlü kapı, pencere camları, camdan mamul masa, sehpa, aynalar, vitrin camları ile ışıklı ışıksız kırılabilir reklam ve normal panoların kırılmaları teminat altındadır.

-Eğitim kurumunda bulunan demirbaş ve kasada bulunan kıymetlerin çalınması

-Eğitim kurumlarında çalışan kişilerin para veya parayla ölçülebilen değerlere karşı yapılacak hırsızlık

-Eğitim kurumlarına ait paranın nakil sırasında üçüncü şahıslar tarafından çalınması, gasp edilmesi

-Bu ürünle ayrıca sigortalının çalıştırdığı yönetici, öğretmen ve personel ile eğitim kurumunda bulunan öğrencileri ferdi kaza sigortası ile teminat altına almaktayız.

-Her türlü işletme ve eğitim faaliyetleri, yangın, infilak, spor aktiviteleri ve geziler, kurum tarafından sağlanan yiyecek ve içeceklerden kaynaklanan gıda zehirlenmeleri, servis taşımaları esnasında meydana gelebilecek kazalar sonucu öğrencilerin veya diğer üçüncü şahısların uğrayabilecekleri bedeni ve maddi zararlar....

-Eğitim kurumlarında çalışanların iş kazası sonucu uğrayabilecekleri bedeni zararlar

-Elektronik cihazlarda dışsal etki sonucu oluşabilecek tüm maddi zararlar

-Makinelerde imalat veya çalışan hatası gibi nedenlerle oluşabilecek her türlü ani ve beklenmedik kırılma hasarları Güneş Sigorta ile teminat altındadır...
Bu teminatların daha önce ayrı ayrı verildiğini söyleyen Özeren, yeni ürün ile tüm teminatların tek bir poliçe ile birarada sunulduğunu ifade etti. Ayrıca bu teminatlara ek önemli bir hizmet daha sunduklarını dile getiren Özeren, Medline ile gerçekleştirdikleri işbirliği eğitim kurumlarına acil yardım hizmeti sunduklarını sözlerine ekledi. Özeren, bu hizmet ile eğitim kurumlarında, öğrenci, öğretmen ve idari kadroların, eğitim saatleri ve ek olarak servis araçlarıyla kuruma gidiş-dönüş yol süreleri, kurum tarafından eğitim günlerinde ve şehir içinde düzenlenen gezi, müsabaka gibi aktivite süreleri içinde acil sağlık hizmetleri sigorta paketi içinde sunulduğunu açıkladı.
Özeren, Güneş Sigorta'yla Medline'nın işbirliği çerçevesini ise şöyle anlattı:

Sağlık Danışmanlığı

"Günde 24 saat sigortalımız alarm merkezini arayarak merkezde görevli hekimlerden sağlık danışmanlığı (sigortalının mevcut sağlık problemi konusunda aydınlatıcı bilgi ve yapması gereken hususlarda yönlendirme) acil hizmeti alabiliyor."

Acil Doktor ve Tıbbi

Müdahale ve Kara Ambulansı
ile Tıbbi Nakil

"Acil durumda, acil deneyimli hekim, anastezi teknisyeni ve sürücüden oluşan uluslararası standartlara uygun donanımlı Medline ambulansları sigortalılara acil müdahale ve gerektiğinde tıbbi nakil konularında hizmet sunuyor ve sigortalının yakınlarının haberdar edilmesi organizasyonu gerçekleştiriliyor."

Acil İlaç ve Sarf Malzemeleri

"Acil durumlarda, sigortalıya verilmesi gereken acil ilaç ve sarf malzemeleri (hastanın rutin kullandığı ilaç ve malzemeler hariç) hizmet kapsamında ücretsiz yer alıyor."

Bu sigorta paket poliçesini satın alan eğitim kurumlarına ilk yardım seminerinin Medline tarafından ücretsiz olarak verileceğini belirten Özeren, bu seminerlerin sigorta bilincini de yaygınlaştırmaya destek vereceğini açıkladı.

Özeren, Güneş Sigorta'nın sektörel bir çok ürünü olduğunu sözlerine ekledi. Limitlerin ve teminatların belirlenmesi sektörel bazda olduğu için primlerin de daha uygun olduğunu dile getiren Özeren, bu nedenle eğitim kurumları için çok hesaplı bir ürün geliştirdiklerini ifade etti.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>