>

MODA - STİL

HAFIZA by Murat AYTULUM

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 30 parçalık ‘HAFIZA’ koleksiyonuyla defile gerçekleştiren tasarımcı MURAT AYTULUM, büyük beğeni topladı.
 
   
 
 
     

Deri üzerine yaptığı ve çoğu ilk kez uygulanan çok özel teknikler kullanılarak hayata geçirilmiş parçalardan oluşan koleksiyonu sergileyen modeller arasında son dönemin ilgi çeken isimlerinden Itır Esen de yer aldı.

Hafızamızdaki izler geleceği şekillendiriyor


Murat AYTULUM’un AW19 Hafıza Koleksiyonu, matematik dilinin şiirselleştirilmesi ve doğadan gelen ilham ile belleğimize kazınmasını sağlayan siyah, beyaz, pudra ve ‘Rose Gold’ tonlarında 30 parçalık el işçiliği ile yapılmış çok özel parçalardan oluşuyor.

Tasarımcı kendi geçmişinde matematik ile olan bağını bir yandan reddederken diğer yandan hayatın her alanında var olan matematiğin önemini de kabulleniyor.

Pi sayısına ve sonsuzluğa deri üzerinde, kara tahta efektlerle göndermeler

Doğanın işleyişindeki tüm güzelliklerde bulacağınız, matematiğin içinde var olan Pi sayısı sonlu ile sonsuz arasındaki sınırı belirleyerek, kavrama yeteneğimizin sınırlarını öğretiyor bize. Murat AYTULUM koleksiyonunda kullandığı kara tahta efektlerle, hafızamızın derinlerinde yer alan ve silinemeyen sonsuz izleri deri üzerinde yeniden canlandırarak Pi sayısına ve sonsuzluğa göndermeler yapıyor.

Doğada ve yaşamda var olan matematiği deri üzerine çalıştığı metal krok’larla betimleyen tasarımcı, anlaşılmayı bekleyen geçmişimizin yer aldığı hafızamızın romantik köşelerini tüy detaylarla gün yüzüne çıkarıyor.

Hafızalarımız bir kez öğrenildikten sonra yerleşiklik kazanılan bilgileri evrensel bir matematikle hatıralara dönüştürme gücüne sahip. Tasarımcı Murat AYTULUM da derinin gücünü, yaşamın gücüne dönüştürüyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>