>

MODA - STİL

IFW 2011 - Aslı Güler

1970’lerin kült çizgi kahramanı Cin Ali’nin başrolde olduğu, Aslı Güler’in 2011-2012 sonbahar-kış koleksiyonu... (COSMO GALERİ)
 
   
 
 
     

Bu yıl dördüncüsü gerçekleşen IFW 2011, İTKİB organizasyonunda, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), İstanbul Moda Akademisi(IMA) işbirliğinde ve Ağaoğlu Şirketler Grubu ana sponsorluğunda düzenlendi.

3-6 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen İstanbul Fashion Week’te bir çok tasarımcı yeni koleksiyonlarını binlerce moda severle buluşturdu.

Her tasarımcının farklı bir temayı vurguladığı defilelerde en ilginç ve dikkat çeken, 1970’lerin kült çizgi kahramanı CİN ALİ’nin başrolde olduğu, Aslı Güler’in 2011-2012 sonbahar-kış koleksiyonu oldu.

Günümüzde müfredattan kaldırılan eğlenceli kahramanın maceraları, romantik şifon elbiselerde uzun beyaz t-shirtlerde, hatta ayakkabılarda yer aldı.

Kareografisini Uğurkan Erez’in yaptığı, ünlü oyuncu Akasya Asıltürkmen’in de podyuma çıktığı ve yüzlerce kişinin izlediği defile sonrası Aslı Güler tasarımlarıyla ilgili olarak; “70.lerde feminizmin ortaya çıkmasıyla birlikte bireysellik öne çıkmış ve cesur, renkli, eğlenceli stiller döneme damgasını vurmuştur.Feminen ve yumuşak hatların çocuksu ve mini görünümlerle bir araya gelmesi, hemen hemen her türlü kombinin olası hale gelmesine ve görsel olarak ‘herşeyin mümkün’ olmasını sağlamaktadır.
Koleksiyonumdada çikolata kahvesi ana renk olarak yer alırken, dönemin hit renkleri olan okyanus mavisi ve hardal sarısı da göz alıcı tonlarıyla tasarımlara canlılık katmakta.
Kalın yün ve tiftik kazakları tığ işi çiçeklerle süsleyerek, mini şortlarla kombinlemeye çalıştım.,
Yine etek boylarında da herşeyi görmek mümkün: Mini,midi,maksi…
Umarım herkes beğenmiştir.” dedi.

IFW 2011 ASLI GÜLER DEFİLESİ ÖZEL FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>