>

MODA - STİL

IFW de Deniz Kaprol “Code Of Life/Yaşamın Şifresi”

Takı defilesini gerçekleştiren aksesuar ve takı tasarımcısı Deniz Kaprol; “Yaşamın Şifresi” başlıklı defilesiyle bir ilke imza attı!
 
   
 
 
     

Deniz Kaprol, yaşamın şifresi DNA’dan yola çıkarak yaptığı tasarımlarını; tersine bir yaşam yolcuğunu, sondan başa, tersine bir defileyle podyumda sergiledi.

Avangart, sıra dışı, yaratıcı ve özgün tasarımlarıyla öne çıkan tasarımcı Deniz Kaprol; ölümden sonrasına yanıt aradığı “Code Of Life/Yaşamın Şifresi” defilesini, IFW 2012 kapsamında 11 Ekim 2012, Perşembe günü Karaköy Antrepo’da sıra dışı bir konseptle sundu. “Code Of Life/Yaşamın Şifresi” adlı defilesinde, ölümden doğuma süregelen ters bir yolculuğa çıkan Deniz Kaprol; yaşamın özü DNA’dan yola çıkarak tasarladığı takılarını sergiledi.

Ölümü irdeleyen, ölümden sonrasına yaşamın şifreleri DNA’lar ile yanıt arayan tasarımcı, sondan başa doğru ilerleyen “tersten defile”sinde; varlığı ve ölümü anlamak için bu şifreleri çözmeye odaklanıyor. Yok oluş ve varoluşa dair soruların, DNA’larda saklı yanıtlarını bulmak için ölümden doğuma süregelen ters bir yolculuğa çıkan Deniz Kaprol; yolculuğun sonunda, yaşamın şifrelerinin tüm gizemlerine hakim olarak yeniden diriliyor ve “Size anlatmak için geri döndüm.” diyor.New York Fashion Institute of Technology’de eğitim alan ve 2005 yılında DKaprol adıyla kendi markasını kuran Deniz Kaprol; haute couture takı ve aksesuar konusunda Türkiye’nin ilk tasarımcı markası olmayı başarırken, gerçekleştirdiği ilklerle bu alanda öncü olmaya devam ediyor.

DKaprol markasıyla, dünyada ilk kez takı defilesi gerçekleştiren Deniz Kaprol; ilk üç defilesiyle ulusal ve uluslararası alanda büyük yankı uyandırırken, Paris ve Miami Fashion Week’ten de teklifler aldı. Büyük övgü aldığı defileleriyle moda dünyasında ayrıcalıklı bir yer edinen başarılı tasarımcı; IFW 2012 kapsamında Karaköy Antrepo’da gerçekleştirdiği dördüncü defilesi “Code Of Life/Yaşamın Şifresi” ile aynı zamanda 2012 yılının da ilk takı defilesini düzenledi.

Koreografisini Uğurkan Erez’in, kreatif danışmanlığını Bige Ökten’in, üstlendiği “Code Of Life/Yaşamın Şifresi” defilesinde; Didem Soydan baş manken olarak podyuma çıkarken, Soydan’a yurtdışından özel olarak gelen mankenler eşlik etti.

Dünyanın varoluşundan beri süregelen kuralı yıkan ve ölümden doğuma bir yolculuk sunan defilede ayrıca Görkem Tekdal’ın Fashion TV sponsorluğunda çektiği, “tersten” kısa film de gösterildi. Defilenin ve kısa filmin müzikleri ise, Los Angeles’ta yaşayan, film ve defile müzikleri besteleyen Hasan Özsüt tarafından özel olarak hazırlandı.

TAKILAR AFTERPARTY’DE VE İNTERNET SİTESİNDE SATIŞA SUNULACAK

Hazır giyim markalarıyla aynı podyumda takı defilesi sergileyen tek tasarımcı olan Deniz Kaprol’un “Code Of Life/Yaşamın Şifresi” defilesinin ardından; DSGNWRKSHP Tasarım Atölyesi’nin sponsorluğunda, 360 İSTANBUL/ Beyoğlu’nda moda, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü isimlerinin bir araya geleceği özel bir “afterparty” gerçekleştirilecek. Deniz Kaprol’un, yalnızca markanın kendi internet sitesi www.dkaprol.com’da satışa çıkacak tasarımları, bir geceye özel olarak “afterparty”de de satışa sunulacak.

10-13 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Fashion Week 2012 kapsamındaki “Code Of Life/Yaşamın Şifresi” defilesi; Colgate Optic White, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB)’in organizasyonunda, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğinde, Swarovski, Penti, CPM İstanbul-Cem Görk ve DSGNWRKSHP’un destekleriyle gerçekleştirildi.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>