>

MODA - STİL

IFW Rana & Berna Canok 2011 İlkbahar / Yaz

IFW Podyumunda, Rana&Berna Canok’un Heykelleri Yürüdü
 
   
 
 
     

İstanbul Fashion Week kapsamındaki IFW Rana&Berna Canok karma defilesi

27 Ağustos Cuma günü, İTKİB’in organizasyonunda, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı desteğiyle, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlendi.Türkiye’de “Tasarımcı İkiz Kardeşler” olarak bilinen Rana ve Berna Canok, heykelin fark edilmeyen tüm detaylarını, İTÜ Taşkışla binasında yapılan karma defilede, “Yürüyen Heykeller” isimli koleksiyonlarında, giysi ve aksesuar üzerinde üç boyutlu estetik biçimler yaratmayı amaçlayarak ve görselliği en güçlü şekilde ifade ederek hayata geçirdiler.Katılımın oldukça yüksek olduğu ve moda severlerin keyifle takip ettiği defilede, Rana ve Berna Canok, 2011 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarında kavramlar arasında ilişkiler kurabilmeyi, buna görsel anlamalar ve semboller yükleyebilmeyi, verilmek istenen mesajı görsel bir dil ile ifade edebilmeyi ve iletişimin en önemli unsuru olan estetiğin, her alanda kullanabileceğinin becerisini kanıtladılar.Selda Car, Sema Şimşek, Ahu Yağtu, Fatma Yaman ve Petra Herzigova gibi podyumun önde gelen 12 mankeni tarafından sunulan koleksiyondaki formlar; cesaret verici ve motive edici bir ruh sağlarken, kıyafetlerdeki üç boyutlu tasarımlar ön plandaydı.

Her koleksiyonlarında olduğu gibi, 2011 İlkbahar/Yaz sezonunda da “Koleksiyonda kumaşa güç veren unsur formdur” mottosu ile tasarımlarına yön veren Rana ve Bena Canok, aksesuar bütünlüğünde ise enerjinin özündeki gücü ön plana çıkarttılar.

Rana ve Berna Canok kardeşlerin kütle-detay ilişkisinin bütünlüğünü göz ardı etmeden tasarladıkları 2011 İlkbahar/Yaz koleksiyonundaki karma defilede, Tuvana Büyükçınar, Niyazi Erdoğan ve Nejla Güvenç’in de tasarımları yer aldı. Defilede yer alan mankenlerin makyajı ise, Bobbi Brown markası tarafından yapıldı.

Rana&Berna Canok koleksiyonları, Galata Kule Sokak Salvatore Apt. No: 9/2 Galata’da bulunan butiklerinde sergilenmektedir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>