>

MODA - STİL

İpek Tohumcu’dan Kış Defilesi

Uluslararası birçok ünlü firmanın kreasyonlarını hazırlayan akademisyen modacı İpek Tohumcu, kendi markasını sunacağı defilesine hazırlanıyor...
 
   
 
 
     
İpek Tohumcu’dan Kış Defilesi

Uzun yıllardır uluslararası birçok ünlü firmanın kreasyonlarını hazırlayan renk uzmanı ve akademisyen modacı İpek Tohumcu, kendi markasını sunacağı defilesine hazırlanıyor.

Önümüzdeki aylarda gerçekleştirilmesi planlanan defilede, spor, günlük, kokteyl ve özel abiye stilinde yaklaşık 80 parçadan oluşan bir kreasyon sunulacak.


Her yaştan kadına hitap eden genel tasarımların yanı sıra, kişiye özel modeller de yaratan İpek Tohumcu, özellikle çok fonksiyonlu kreasyonları ile dikkat çekiyor.
Gündüz giydiğiniz bir eteği sadece birkaç aksesuar ekleyerek, gece de rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Tohumcu’nun kreasyonunda, deri ile kumaşın birlikte kullanıldığı parçalar özellikle dikkat çekiyor.

Farklı karakterler için farklı tarzlar yaratmak ve çok fonksiyonluluk felsefesini benimseyen İpek Tohumcu, deri, astragan, işleme gibi birçok detayı bir arada kullanıyor. Tohumcu aksesuarlar dahil bütün detayları kendi yaratıyor.


Boğaziçi Üniversitesi’nden sonra, New York Üniversitesi Fashion Institute of Tecnology’yi bitiren İpek Tohumcu, 1998 Yılında sadece giyilebilir ve enteresan tasarımlara verilen New York Konfeksiyon Sanayi Ödülü’nü kazanan ilk Türk modacı oldu.

Amerika’da Scaasi Co. markası için giyim, Belt Assocation için kemer ve aksesuar, Leda Co. için deri tasarımları yapan İpek Tohumcu, Jerry Hall, Lamia Kaşıkçı, Pauline Gillette gibi ünlü isimlere yönelik özel uygulamaları da gerçekleştirdi.

Türkiye’ye döndükten sonra birçok ünlü marka için çalışan Tohumcu, halen Emelda’nın yurtdışı kreasyonlarını hazırlıyor.

İki yıldır İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Moda Tasarım ve Renk Kuramı dersleri veren Tohumcu bir yandan yine ünlü markalar için çalışırken ve Türkiye’deki hazır giyim şirketlerinin ABD ve Avrupa’ya yönelik üretimleri için danışmanlık yaparken, diğer yandan da İpek Tohumcu markasını yaşama geçiriyor.

İpek Tohumcu adres : Abdi İpekçi Cad. Gülen Apt. 28/1 Nişantaşı - İstanbul
Tel : 0212 291 02 05 /06 /07

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>