>

MODA - STİL

Jale Hürdoğan 2014 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

Jale Hürdoğan`ın 2014 Sonbahar - Kış koleksiyonu"LOVE at First Taste" - "İlk Tadışta AŞK"
 
   
 
 
     

Jale Hürdoğan'ın "LOVE at First Taste" - " İlk Tadışta AŞK" koleksiyonunun imaj fotoğraflarında, Doksanlar dizisinde Aysel karakterini canlandıran Semiha Bezek yer alırken, defilesinde ise Doksanlar dizisinin sevilen oyuncusu, Derya Baykal ve Ferhan Şensoy'un kızı Derya Şensoy podyuma çıktı.

Jale Hürdoğan yeni koleksiyonunu “ilk görüşte değil, ilk dokunuşta hissettiğine aşık olmak” duygusuyla hazırladı. Tasarımcı, kumaşları kat kat, üst üste kullanarak dokunma hissiyatını arttırdı. Koleksiyonda gördüğün an ile dokunduğun anı birlikte anlatabilmek için farklı dokularda kumaşlar bir araya getirildi. İşlemeler, sim dokumalı danteller, jakarlı kumaşlar... İkili kumaş kullanımlarının yanı sıra hissiyatı öne çıkarabilmek için tene değen noktalarda dokulu danteller, işlemeli tüller üstlerine ise düz ipek,flannel ve kaşmir gibi klasik kumaşlar kullanıldı.

"Love at First Taste" - "İlk Tadışta AŞK" koleksiyonunda öne çıkan renkler arasında gök mavisi, bordo, defne yaprağı yeşili, gri, beyaz ve siyahlar yer alıyor. Siluetlerde oversize kesimler, sigarette pantolonlar ve tulumlarda maskülenlik ön plana çıkarken, beraber kullanılan derin yırtmaçlı kalem etekler, transparan ipek bluzlar, lady-like tarzı kabarık elbiselerle birlikte Janucha kadınının feminen yönü de ortaya çıkarıyor. Günümüz modern kadınına bohem ve elegant bir stil yaratmayı hedefleyen koleksiyonun detaylarında ise goldlar, fermuarlar, viktoryan tarzı kemerler ve işlemeler kullanılıyor.

Defilenin sponsorları; Makyaj: Rıfat Yüzüak birlikteliği ile ‘Bioderma’. Saç; 'Makas Nişantaşı'. Ayakkabı sponsoru Divarese by Ahmet Baytar. Koreografi; Uğurkan Erez. Styling; Network Erkek giyim tasarımcısı Kudret Saka. Janucha Markasının kurumsal kimlik çalışmaları destekcisi; "İlancılık Reklam Ajansı..
Koleksiyonun imaj fotoğrafları; Levent Kopuz
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>