>

MODA - STİL

Lacoste 2015 Yazında Mavi Sulara Yelken Açıyor

Lacoste, New York Moda haftası kapsamında yaptığı defileyle 2015 İlkbahar Yaz Koleksiyonunu moda severlerin beğenisine sundu.
 
   
 
 
     

Denizcilik temasının hakim olduğu koleksiyondaki “şehirli” detaylar moda otoritelerinden tam puan aldı.

Koleksiyonun Hikayesi


1985 yılında, en prestijli Fransız yat üreticilerinden biri olan LACOSTE, L36’yı tasarladıktan bir yıl sonra L42 yelkenlilerini tasarladı. 1920’lerin ikonik pololarından ilham alınarak tasarlanan yelkenlilerde konfor, şıklık ve performans bir aradaydı. Marka denizcilikle arasındaki bu üç ortak özelliği keşfetti ve denizciliğe özgü bir stili benimsemeye başladı. Denizin çekici ve rahatlatıcı yanı ise tasarımların tamamında kendini göstermeye başladı. Stil, rahatlık ve performans , bu üç ana kelime Felipe Oliveira Baptista’nın Lacoste vizyonunu etkileyerek yeni bir koleksiyon yaratmak için; onu yelken kültürünü araştırmaya yöneltti. Koleksiyonun başlangıç noktası: Yelkenli, duruluk, çizgiler ve renkler oldu…Koleksiyon Notları

Alt ve üst ayrı parçalardan oluşan silüetler şehirli gardırobunun en önemli parçaları olarak karşımıza çıkıyor. Zigzag dikişli parkalar, ceket görünümlü montlar ve denizcilik temalı blazerlar ile balıkçı gömlekleri kombine ediliyor. Farklı renklerdeki esnek kumaşlar , asimetrik kesimlerle şekillenerek deniz temalı görsellerle birleşiyor.

Koleksiyonda yer alanı ayarlanabilir kayışlar, askılar ve kemerler deniz etkisini yansıtıyor.Görünüş: Rahat, üst üste giyilen parçalar

Renkler: Zıt renklerin uyumu dikkat çekiyor. Mavi-beyaz ve kırmızı-sarı renkleri denizcilik temasını vurgularken, turuncu, leylak, pastel nane, gri ve koyu mor renkleriyle güneş ve deniz etkileri görülüyor.

Kumaş: Pamuklu hafif ,ince dokulu kumaşlar, mikro çizgiler, pike, çift yüzlü kanvaslar ve denizci örgüleri içeriyor.
Aksesuarlar: Her sezon olan Chantaco çantalar bu sezon deri ve deniz temalı olarak kendini gösteriyor. Erkekler için tasarlanmış, denizden ilham alan sırt çantaları aynı zamanda büyük bir el çantasına dönüşüyor. Hem düz hem topuklu olan deri sandal ayakkabılar natürelliği vurguluyor. LS 12 tenis ayakkabıları deri tasarımıyla bu sezonda tekrar ortaya çıkıyor. The Freeglide tenis ayakkabıları yeni stili ve kalıplanmış lastik tabanıyla sezona giriş yapıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>