>

MODA - STİL

Mehtap Elaidi IFW’de 2012 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

“istanbul Tılsımları” konsept sunumunu 9 Eylül’de gerçekleştirecek...
 
   
 
 
     

Mehtap Elaidi, Ekim ayında Paris Moda Haftası’nda gerçekleştireceği defile ile tanıtacağı ‘İstanbul Tılsımları’ (Istanbul Talismans) adlı 2012 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nun konsept sunumunu, İstanbul Moda Haftası kapsamında gerçekleştirecek.

Koleksiyon defilesini IFW’de sunan Elaidi, 1 Ekim’de de 11.yılına özel bir kutlamayla Paris’li moda severlerle buluşacak.

Moda tasarımcısı Mehtap Elaidi, 2012 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu ‘İstanbul Tılsımları’ (Istanbul Talismans) konsept sunumunu, 7-11 Eylül 2011 günleri arasında gerçekleşen İstanbul Moda Haftası’nda 9 Eylül’de düzenleyecek. Uluslararası basının büyük ilgisi ve katılımıyla gerçekleşecek davet için Elaidi, yaşadığı İstanbul’a yazmak istediği tılsımlardan yola çıkarak benzersiz bir koleksiyon yarattı.

Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde İstanbul’un çeşitli yerlerinde bulunan dikilitaşların altında olduğuna inanılan çeşitli tılsımlardan bahsetmiş. Tılsımlar çeşitli ancak temel güdü İstanbul’u ve o zamanın sosyal ve kültürel değerlerini korumak olmuş. Mehtap Elaidi de, tasarımlarına bu tılsımlardan yola çıkarak farklı bir yorum getirerek özel bir koleksiyon hazırladı.

İstanbul’un çeşitli yerlerinde İstanbul’un ezberlenmiş değil kanıksanmış değerlerini tercih eden tasarımcı; kontrast kabul edilen kırmızıyla pembeyi, yeşille turkuvazı ve siyahla beyazı, farklı desenlerle de biraraya getirerek adeta İstanbul’u tanımlıyor.

Mehtap Elaidi, koleksiyonunu Eylül 2011’de İstanbul Moda Haftası’nın (IFW) resmi programı çerçevesinde Spoil’de sergileyecek. Basına özel olarak gerçekleşecek performans defilesi ardından özel davetlilere açılacak. Ardından vereceği parti ile de konuklarına muhteşem bir gece yaşatmayı arzulayan tasarımcı adından çokça söz ettireceğe benziyor.

Makyaj sponsorunun MAC, ayakkabı sponsorunun İnci, saç sponsorlarının ise AVEDA ve ERDEM KIRAMER olduğu performans defilesinin öncesinde de Tuğçe Kazaz ile bir imaj çekimi gerçekleştiren Elaidi, 9 Eylül gecesinde de yine sponsorlarıyla birlikte konuklarını, modanın doruklarına taşıyacak.

“2009 yılından bu yana devam eden ve senede iki kez gerçekleşen Istanbul Fashion Week, Türk tasarımcı ve markaları, yerli ve uluslararası alanda tanıtmayı, moda endüstrisindeki tasarım gücünü arttırarak, Türk ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Istanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2012 kapsamındaki Mehtap Elaidi defilesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlenmektedir.

Mehtap Elaidi mağazaları; Nişantaşı ve Alaçatı’da…


MEHTAP ELAİDİ | IFW 2011 DEFİLESİ ÖZEL FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN


COSMOTURK GENEL YAYIN YÖNETMENİMİZ CENK BABAEREN'İN OBJEKTİFİNDEN...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>