>

MODA - STİL

Mercedes-Benz Celebrates Mehtap Elaidi

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un yeni sezonu, 14 – 19 Mart 2016 tarihleri arasında Zorlu Center MBFWI Alanı’nda gerçekleşecek.
 
   
 
 
     

Berlin, Sydney, Tokyo, Miami gibi dünyanın önde gelen moda haftalarının isim sponsoru Mercedes-Benz, isim sponsorluğunu üstlendiği tüm moda haftalarında olduğu gibi İstanbul’da da ilk sezonundan itibaren bir tasarımcıyı belirleyerek, seçilen tasarımcının defilesini sunuyor.

Mercedes-Benz Türk etkinliğin bu sezonunda, Türk moda sektörünün değerli isimlerinden Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Mehtap Elaidi’nin Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunu sunuyor. “Mercedes-Benz celebrates Mehtap Elaidi” defilesi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 17 Mart akşamı saat 20:00’da gerçekleşecek. Mercedes-Benz Türk’ün desteğiyle “Claim your white” isimli Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunu sunmaya hazırlanan Mehtap Elaidi, “15. yılını dolduran markamın, modaya sahip çıkmayı şirket değerlerinden biri olarak benimsemiş olan Mercedes-Benz Türk tarafından kutlanması benim için büyük bir sevinç kaynağı. Büyük bir heyecanla hazırlandığımız Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunun defilesinde, Mercedes-Benz Türk’ün desteğiyle sorumluluğumuz daha da artıyor.” sözleriyle işbirliğinden duyduğu mutluluğu ifade etti.

Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Türkiye Direktörü Şükrü Bekdikhan ise “Mercedes-Benz Türk olarak Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ilk sezonundan bu yana farklı projeler çerçevesinde sektörün yaratıcı isimlerine destek vermeyi sürdürüyoruz. 5 sezon boyunca aralıksız olarak genç ve yetenekli tasarımcıları destekleyerek, Özlem Kaya, Zeynep Tosun, Gül Ağış, Hande Çokrak ve Gülçin Çengel’in defilelerini “Mercedes-Benz presents” projesi ile sunduk. Yeni sezonumuzda, Türk moda sektörünün gelişmesine ve Türkiye’de bir moda kültürünün yaratılmasına büyük emek veren, uluslararası alanda Türk modasını başarıyla temsil eden ve bugün dünyanın farklı noktalarında koleksiyonlarını moda severlerle buluşturan Mehtap Elaidi’nin 15 yılı geride bırakan serüvenini onurlandırarak “Mercedes-Benz celebrates Mehtap Elaidi” defilesini sunuyoruz. Mercedes-Benz markasının sahip olduğu değerleri, markasının bu uzun yolculuğunda bizimle paylaştığına inandığımız Mehtap Elaidi’yi kutlayarak başarılarının devamını diliyoruz.” sözleriyle düşüncelerini dile getirdi.

Mehtap Elaidi, ‘Claim your white’ isimli Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunda kadını fiziki özelliklerinden öteye koyarak; kadının varlığını ve gücünü, tarihe imza atan kadınların tavrıyla harmanlayarak yarattığı bir kadının karakteri üstünden detaylandırarak anlatıyor. Bu sezon gömleklerine, tarihe yön vermiş, başarılı ve öncü kadınların isimlerini veren Mehtap Elaidi, koleksiyonun kimliğindeki maskülen unsurları farklı dokular, dar kalıplar, kalın renkli detayların grafik anlatımı ve canlı renklere eşlik eden feminen detaylarla harmanlıyor. Afife Jale’nin dönemine ait bir kol detayı Black Panther dönemi kadınlarının siluetine eşlik ediyor. Mor ve kırmızıdan başlayan koleksiyon, çizgili kumaşlarla grafik anlatımına devam edip, mavi ve kırmızılarla yerini siyahlara bırakıyor. Bu sezon kürkün takım elbiseler ve ceketlerde kullanımının yanı sıra, koleksiyonda kullanılan ipekler ve zıt dokular da karşımıza kurallara kendi yorumunu katan ve haklarına sahip çıkan bir kadın çıkarıyor. 2000 yılında kendi markasını kuran Mehtap Elaidi, 2003’ten beri uluslararası moda fuarlarına katılıyor. Büyük ilgi gören koleksiyonları Türkiye’de kendi mağazası dışında Beymen, Brandroom, Gizia Gate ve Midnight Express’te, dünyada ise Lübnan, Kuveyt, Dubai, Bahreyn, Suudi Arabistan, Fransa, İspanya gibi ülkelerde satışa sunuluyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>