>

MODA - STİL

Niyazi Erdoğan 2015 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

Koleksiyon İlhan Koman’ın matematiksel araştırmalarının yansıması olan Sonsuzluk Heykeli ışık tutuyor.
 
   
 
 
     

Koman’ın eserlerindeki estetik kaygının ve analitik öğelerin, Erdoğan’ın mimarlık geçmişiyle örtüşmesinden doğan koleksiyon çağdaş erkeklere hitap ediyor.

Niyazi Erdoğan’ın 2015 Sonbahar/Kış koleksiyonuna İlhan Koman’ın matematiksel araştırmalarının yansıması olan Sonsuzluk Heykeli ışık tutuyor. Koman’ın eserlerindeki estetik kaygının ve analitik öğelerin, Erdoğan’ın mimarlık geçmişiyle örtüşmesinden doğan koleksiyon çağdaş erkeklere hitap ediyor. Stil anlayışında rakam tutkunu bir akademisyenin izlerini taşıyan koleksiyonda matematik sembolleri desen olarak karşımıza çıkıyor.
Fazlalıklardan arındırılmış bir koleksiyon hazırlayan tasarımcı, erkek ceketlerinin karakteri haline gelmiş yaka detaylarını bu sezon tersine çeviriyor ve sonsuzluğu çağrıştıran sade bitişleri tercih ediyor. Tıpkı İlhan Koman heykellerinde görebileceğimiz gibi zıtlıkların uyumunu yansıtan koleksiyonun detaylarında kullanılan tekno kumaşlar ise, son iki sezondur Niyazi Erdoğan’ın imzası haline gelen sportif dokunuşu öne çıkarıyor. İnce işlenmiş yün yüzeylere hafif yıkamalı denimler ve parça boya pamuklular eşlik ediyor.

Siyahlara eşlik eden griler ve maviler sonsuzluk heykelinin izdüşümleri olarak kumaşlara yansıyarak desenleri oluşturuyor. Lacivertlerle buluşan yeşil ve bej, kahveler ile bir araya gelen lacivert ve bordo, yeşillere eşlik eden bordo ve turuncu tıpkı bir İlhan Koman heykelinin parçaları gibi bütünü oluşturuyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>