>

MODA - STİL

Niyazi Erdoğan İlkbahar/Yaz 2016 Koleksiyonu

İlk kez Bey Karaköy’de satışa sunuldu.
 
   
 
 
     

Niyazi Erdoğan, 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda mimarinin önemli yapı öğelerinden ilham alıyor. Betonun sadeliği, çizgilerinin netliği ve koleksiyondaki brütalist yaklaşım, Erdoğan’ın bütüncül tasarım anlayışıyla da paralellik sağlıyor. Tasarımcı bütünün öne çıktığı, çok daha sadeleşmiş, net bir koleksiyon ile bu sezona yön veriyor.

Mimarlık tarihi için kırılma noktalarından biri olan çimento ve çeliğin birlikte kullanımından doğan betondan yola çıkan 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonunun renkleri de gri, bej, gül kurusu gibi pastel renklere ev sahipliği yapıyor. Lacivert ve turuncu gibi tamamlayıcı renkler ise yaz atmosferini yansıtıyor.

Erdoğan’ın 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonunun desenleri için ilham kaynağı ise, Levantenlerin Türk mimarisine kazandırdığı karosimanlar. Her parça kendi başına taşıdığı önemin dışında bütünde sergilediği harmoniyle de değer kazanıyor.

Detaylarda sade ve netliğiyle öne çıkan koleksiyonda, daha önceki sezonlarda olduğu gibi bu sezon da mikro yünler, ince koton dokular, temiz görüntülü denim’ler ve yağ yıkamalı trikolar yer alıyor. Erdoğan, klasik erkek giyimini bir kez daha sportif ve çağdaş bir görünüme kavuşturuyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>