>

MODA - STİL

Sahillerde kabile modası

O’Neill’da boardshortlar, ünlü dövme sanatçısı Hollandalı Henk Schiffmacher’ın imzasını taşıyor. 2 kategoride hazırlanan özel dizayn şortlar, Güney Afrika sahillerinin etkilerini taşıyor.
 
   
 
 
     


O’Neill kadın boardshortlarda Maori dövme sanatının bir formu olan ve yüzü ifade eden özel dizaynlar yer alıyor. Boardshortlarda yer alan baskılarda kullanılan her bir çizgi veya çizgi grubu bir kabilenin tarihini tanımlamak için kullanılıyor. Karmaşık anlatımla dizayn edilen mesajlar alt kabileyi, kabile üyeliğini, toplumsal yapı içerisindeki konumlarını anlatıyor. Maori, saygıdeğer kültürel ayini ve dinsel tecrübeyi ifade ediyor. Boardbabes şortları balıkçılara ait izleri de taşıyor. Her iki tema da efsanelerle bezenmiş Maori geleneğinin özellikleri arasında yer alıyor.Henk Schiffmacher'in erkek boardshortları için yaptığı dizayn ise Güney Pasifik adası, Samoa kökenli Pea’lardan geliyor. Pea dövmeleri belden diz altına kadar olan boardshortlara bütün olarak basılıyor. Dövmelerinin çizgileri denizi, gökyüzünü, karayı ve Samoan insanlarının gücünü ve gururunu tanımlıyor. Bir vücut dövmesi gibi görünen ve inciden yapılmış Samoan kolyesini andıran baskılarıyla daha da zenginleştirilen erkek boardshortlar, bu özelliğiyle 150 yıllık Samoan elbiselerine benziyor. Samoan elbiselerinin eskimiş, yıpranmış görüntüsü boardshortlara da yansıyor.

Intersport mağazalarında O’Neill kadın boardshortlar 107 YTL’den, erkek boardshortlar ise 107 YTL ve 124 YTL’den satışa sunuluyor.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>