>

MODA - STİL

Sevgililere özel sürprizler...

Sevgililer Günü’ne az bir süre kaldı. Sevgilisine ne gibi bir sürpriz yapacağına hala karar veremeyenler için birçok seçenek...
 
   
 
 
     
Sezen Aksu ile Beyaz, Aya İrini’nin mistik atmosferinde sahne alarak 14 Şubat Sevgililer Günü’nü daha bir anlamlı kılacak. Bu özel gecede çiftler, sürpriz ikramlardan yararlanacak. Her çifte, Sevgililer Günü özel tişörtü giydirilecek. Sevgililer Günü’nü Aya İrini’de “Sezen Aksu ve Beyaz” ile geçirmenin bedeli 85 milyon lira.

Türkiye’ye Eurovision Şarkı Yarışması’nda birincilik getiren Sertab Erener de Sevgililer Günü dolayısıyla Galleria Alışveriş Merkezi’nde bir konser verecek. Ücretsiz gerçekleştirilecek konser, saat 17.00’de başlayacak.

Seslendirdiği Fransız şarkıları dillerden düşmeyen, Türkçe parçalarıyla büyük beğeni toplayan Candan Erçetin de, Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahne alacak. Bugünü sevdiğiyle birlikte Candan Erçetin’i izleyerek geçirmek isteyenler, 12-47 milyon lira arasında değişen bilet parası ödeyecek.

Şarkıcı Emre Altuğ da, Sevgililer Günü dolayısıyla Polat Renaissance Champions Bar’da sahne alacak. Altuğ’u izlemenin bedeli ise 82.5 milyon lira olacak.

Fil Yapım Parkorman da “All Made by Women” adını verdiği bir Sevgililer Günü partisi hazırladı. Organizasyonundan dekoruna, bar çalışanlarından sanatçılarına kadar kadınlar tarafından yürütülecek olan partide, Şebnem Ferah, Pamela Spence, Aslı ve Göksel konser verecek. Hem TV spikeri, hem radyo programcısı Ekin Olcayto’nun özel konuk olarak DJ’lik yapacağı partide, ilkel çağlardaki güçlü kadınlar ateş dansı gösterisi de yer alacak.

MUMLARLA SÜSLÜ ROMANTİK SEVGİLİLER GÜNÜ

Ortaköy Hayal Kahvesi de “Sevgililer Günü”ne özel bir program hazırladı. Program romantik bir akşam yemeği ile başlıyor, mumların aydınlattığı masalarda “afrodizyak mönü” ve özel şaraplar eşliğinde gece karşılanıyor.

Binlerce yıl öncesine ait efsanelerin mekanı Kızkulesi de, bu özel gecede sevgilileri sıcak şarapla karşılayacak. Sevgililer Günü’ne özel “mönü kırmızı” hazırlanan Kızkulesi’nde, Grup Leandros’un aşk melodileri seslendirilecek. Sevgililer Günü’nü Kızkulesi’nde geçirmenin bedeli ise kişi başına 110 milyon lira olacak.

BÜYÜLÜ SULARDA

14 Şubat Sevgililer Günü’nü İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasında sular üzerinde geçirmek de mümkün. “Keyif Style” teknesi ile Beylerbeyi’nde başlayan Sevgililer Günü özel kutlaması, teknede piyano eşliğinde yemek ile devam ediyor. Bu tekne teknesinin bedeli de 70 milyon lira.

Ayasofya’nın hemen yanında Turing tarafından işletilen 1500 yıllık Roma Sarnıcı olan “Sarnıç Restaurant”, bu özel gün için özel bir program hazırladı. Dekorasyonu ile gerçek Roma dönemini yaşatan bu mekanda, Çigan Trio’su eşliğinde romantik akşam yemeğinin fiyatı ise kişi başına 75 milyon lira. Eğer evinize dönmeyip, zaman tünelinde yolculuğa devam etmek isterseniz, Turing tarafından restore edilen eski İstanbul Evleri olan Ayasofya Pansiyonları’nda konaklayabilirsiniz. Turing’in bu özel gece için hazırladığı Sarnıç Restaurant’daki akşam yemeği dahil konaklamalı paket fiyat ise kişi başı 115 milyon lira.

AFRODİZYAKLI PASTA

Feneryolu’nda “Arkadaş Pasta & Çiçek”, Sevgililer Günü için özel afrodizyaklı pastalar üretti. Sevgilinizle mum ışığında başbaşa yemeyi düşündüğünüz romantik bir yemeğin ardından sunacağınız afrodizyaklı pasta, günün daha güzel geçmesini sağlayacak. Sevgilisinin yanında olamayacak çiftler için pasta ve çiçeğin küçük bir notla birlikte verilecek adrese gönderilme imkanı da sunulacak.

OTELLERDE SEVGİLİLER GÜNÜ

The Ritz-Carlton Otel, 14 Şubat Sevgililer Günü için özel konaklama paketleri hazırladı. Buna göre, gül yapraklarıyla donatılmış suitte konaklama, özel yemek, havyarlı kahvaltı, özel hazırlanan banyo, Laveda Spa Couples Suite’te alınacak masaj, limuzinle istenilen yerden otele geliş ve gidiş transferinden oluşan “St. Valentine Paketi”, 4002 dolar olarak belirlendi. Otelin ayrıca “Romans”, “Sevgi” ve “Aşk” adlandırdığı paketlerden de, 180-2004 dolar arasında değişen fiyatla yararlanılabilecek.

Hilton Oteli, özel aşk mönüsü ve konaklama paketi hazırladı. Roof Restoran’da yemek için kişi başına 75 dolar, yemekten sonra otelde kalmak isteyenler ise 150 dolar ödeyecek.

Ceylan Intercontinental Otel, Sevgililer Günü için iki farklı seçenek sunuyor. Boğaz manzaralı odada bir gecelik konaklama, kahvaltı, Sevgililer Günü yemeği, ücretsiz sauna ve hamam için gecelik fiyat 249 dolar, suitte konaklama, jakuzi, akşam yemeği, sevgiliye verilmek üzere odada bekleyen 41 adet gülden oluşan diğer seçenek ise 999 dolar.

The Marmara Oteli de boğaz ve Haliç manzaralı canlı müzik eşliğinde akşam yemeği kişi başı 95 milyon lira.

Çırağan Oteli de 14 Şubat için yemek programı ve açık havuz keyfi sunuyor. Gündüz havuz keyfi yapmak isteyen çiftler, sıcak şarap eşliğinde 85 dolara bu keyifi yaşayabilecek.

Topkapı Eresin Otel de yenilen yemeğin kişi başı fiyatı 55 milyon lira. Yemekten sonra Cricket Pub’ta Popstar’dan elenen Elena sahne alıyor. Akşam yemeği, konaklama ve brunchtan oluşan paketin fiyatı ise 300 dolar.

Bu arada, pek çok mağaza 14 Şubat Sevgililer Günü için özel indirimlerin de yer aldığı çeşitli fırsatlar sunuyor.

ANKARA’DA “SEVGİLİLER GÜNܔ ETKİNLİKLERİ

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı, Devlet Opera ve Balesi’nin organizasyonuyla Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestrası ile solistleri, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Ankara’da bir konser verecek. MEB Şura Salonu’nda saat 20.30’da gerçekleştirilecek organizasyonda, Antalya Devlet Opera ve Balesi 40 kişilik orkestrası ve 11 solistiyle Damdaki Kemancı, Yarasa Opereti, Şen Dul, Çardaş Prensi, Tebessümler Diyarı ve Çingene Baron Opereti’nden aşk şarkılarını seslendirecek.

Bilkent Senfoni Orkestrası, 14 Şubat’ta özel bir konser verecek

Bilkent Senfoni Orkestrası, 14 Şubat Sevgililer Günü için Rus romantiklerinin eserlerinden oluşan özel bir konser verecek. Bilkent Konser Salonu’nda saat 19.00’da başlayacak konseri, Müzik Direktörü Emil Tabakov yönetecek. Piyano literatürünün en beğenilen eserlerinden olan Çaykovski’nin 1. Piyano Konçertosu’nun yorumlanacağı konserde, dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay sahne alacak. Konserin ikinci yarısında, Emil Tabakov yönetimindeki orkestra, Rahmaninof’un 2. Senfonisi’ni seslendirecek.

“Sevgililer Günü Özel Konseri”nin biletleri, Bilkent Konser Salonu gişesinin yanı sıra Dost Kitapevleri (Kızılay, Kavaklıdere, Ankuva), Beymen (Karum) ve Diapason’dan (Kavaklıdere) temin edilebilecek. Konserden bir saat önce Tunus Caddesi, Sıhhiye Köprüsü ve Milli Kütüphane’den hareket edecek otobüsler, konseri izlemek isteyenleri ücretsiz olarak salona götürecek.

ANTALYA’DA SEVGİLİLERE TANGO VE FLEMENKOLU GÖSTERİ

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde “Tangolar & Entre Dos Aguas” adlı eseri sahneleyecek. Gecede, 15 kişilik dansçı kadrosu, Paco De Lucia ve Astor Piazzola’nın müzikleri eşliğinde Sevgililer Günü’ne özel bir gösteri sunacak. Tango ve flemenko danslarından oluşan gösteride ilk olarak koreografisini Robert Fascilla’nın yaptığı “Tangolar”, ikinci bölümde ise Robert North’un koreografisini gerçekleştirdiği “Entre Dos Aguas” sahnelenecek.

Lale Balkan ve Deniz Olgay Yamanus’un sahneye koyduğu eser, 14 Şubat’ta Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda izlenebilir.

ABANT’TA SEVGİLİLERE ÖZEL PROGRAM

Abant’ta bir otel, “14 Şubat Sevgililer Günü” nedeniyle özel tatil paketi hazırladı. Büyük Abant Otel Genel Müdürü Bora Kaya, sadece sevgililer için 14 Şubat Cumartesi günü geçerli olacak tatil paketinde, Göl Kafe’de parti, ateş dansı, Limbo Dansı, sıcak şarap ikramı ve günün akşamında yapılacak Sevgililer Balosu’nun yer aldığını söyledi.

Otellerinde kalacak balayı çiftleri için de özel bir program hazırladıklarını belirten Kaya, “Balayı çiftlerine tatilleri süresince, odaya meyve ve şarap servisi, balayı hatıra fotoğrafı, gelin için fön, damat için masaj ve Abant gölü çevresinde faytonla tur hizmetleri ücretsiz verilecek” dedi.

Bor
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>