>

MODA - STİL

Simay Bülbül 2012 İlkbahar Yaz Koleksiyonu “Kırılma Noktası”

İstanbul Fashion Week kapsamındaki koleksiyonun Galata’daki Simay Bülbül showroom’unda gerçekleştirecek.
 
   
 
 
     

“Kırılma Noktası”adlı koleksiyonu ile yaşanılan düzende kırılma noktasını ve hayata yansımalarını evrensel bir hikaye ile anlatıyor Simay Bülbül. Koleksiyon, bir kadının modern zaman dilimindeki yolculuğunu konu alıyor.

 

2009 yılından bu yana devam eden ve senede iki kez gerçekleşen İstanbul Fashion Week, Türk tasarımcı ve markaları, yerli ve uluslararası alanda tanıtmayı, moda endüstrisindeki tasarım gücünüm artırarak, Türk ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemektedir. İstanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2012 kapsamındaki Simay Bülbül prezantasyonu, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği(İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği(MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademesi (İMA) işbirliğiyle düzenleniyor.

 

Ünlü marka ve tasarımcıların ürünlerini üyelerine ayrıcalıklarla sunan, alışverişin yeni yolu Trendyol.com ile hakiki Türk derisinin yurt içi ve yurt dışında imajını güçlendirmek ve tanıtımını yapmak amacıyla çalışmalarına devam eden Deri Tanıtım Grubu (DTG), Simay Bülbül’ün İstanbul Fashion Week kapsamındaki koleksiyonun prezantasyonuna sponsor olarak destek veriyorlar..

 

“Kırılma Noktası” koleksiyonu ile Simay Bülbül, yaşadığımız düzen içindeki kırılma noktasını ve kadına yansımalarını anlatıyor… Hepimizin evrende yaşadığı kırılma anları vardır ve bunlar hayatımıza yön verir diyen Simay Bülbül, yeni koleksiyonu ile bir kadının zaman dilimindeki yolculuğuna farklı bir yorum katıyor.

 

Simay Bülbül koleksiyon ile ilgili “Her oluşumun, kendine uygun düşen bir kırılma noktası vardır. Bu kırılma noktası herkesin dalga boyunda gerçekleşir. ‘Zihnin gözüyle görünenler asla yok edilemez’ Bu ritüelin, insana dair yeni varoluş öykülerini yazma yolunda yeni bir başlangıç olduğu bu insan yolculuğunda, kırılım serüvenini anlatıyorum. İnsan teknolojiyi üretiyor, teknolojiden yeni bir yaşama biçimi türüyor. Bu etkileşim durmaksızın devam ediyor. Ve bu süreçte beklenen kırılma noktası herkesin zihninde canlanmaktadır. İnsanın evren içerisindeki serüveninde içinden geçtiğimiz ana süreç, kuşkusuz bizi beklenen kırılma anına götürecek süreçtir. Yüksek düşünceler yüksek dağlara benzer alışık olmayanları korkutur” diyor.

 

Simay Bülbül’ün kırılma noktası isimli koleksiyonu, siyah ve beyazın hakimiyetinde deri ve süet üzerine farklı finisaj detaylardan oluşan bir koleksiyon. Koleksiyonda ipek saten kumaşlar ve altın aksesuarlar ile kombinlenirken plise detaylar, özel aksesuar ve parlak finisajlar ile tamamlanıyor. Mini dar elbiseler, seksi tulumlar, yelekler ve ceketler koleksiyonun dikkat çeken parçaları arasında yer alıyor. Koleksiyon 15 farklı parçadan oluşuyor…

 

Konsept sunum serginin video art ve fotoğraf çekimleri ünlü sanatçı Mehmet Turgut tarafından farklı bir teknikle gerçekleştirildi. Koleksiyonun yüzü ünlü model Didem Soydan oldu. Çekimlerin stylingini ise Umut Eker yaptı.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>