>

MODA - STİL

Sisley’i dünyaya Zorlu pazarlayacak....

Dünyanın ikinci büyük ev tekstili üreticisi olan Zorlu Tekstil Grubu, perakende alanında da dünya çapında anlaşmalara imza atıyor.
 
   
 
 
     
Dünyaca ünlü İtalyan markası Sisley, ev tekstiline Zorlu ile giriyor. Sisley markasıyla ev tekstili alanında yapılacak üretim, dağıtım ve pazarlama faaliyetlerinin dünya genelindeki tüm hakları sadece Zorlu Tekstil Grubu’nda olacak.

Dünyanın ikinci büyük ev tekstili üreticisi olan Zorlu Tekstil Grubu, perakende alanında da dünya çapında anlaşmalara imza atıyor.

Dünyaca ünlü Benetton Grubu’nun markalarından Sisley’in Zorlu Tekstil Grubu’na getirdiği teklif anlaşmayla sonuçlandı. İmzalanan anlaşmayla Sisley, ev tekstili sektörüne dünyada ilk kez Zorlu Tekstil Grubu ile girdi. Sisley markasıyla ev tekstili alanında yapılacak üretim, dağıtım ve pazarlama faaliyetlerinin dünya genelindeki tüm hakları Zorlu Tekstil Grubu tarafından yürütülecek. Zorlu Tekstil Grubu, dünya genelinde Sisley markasıyla ev tekstili mağazaları açmak için de hazırlıklara başladı.

Zorlu Tekstil Grubu ayrıca geçen yıl ABD’deki dağıtım ve pazarlama haklarını satın aldığı Nautica markasının Avrupa’daki hakları içinde anlaşma imzaladı. Zorlu Tekstil Grubu, ABD ve Avrupa’da Nautica markasıyla mağaza ve cornerlar da açacak.

Zorlu Tekstil Grubu Başkanı Vedat Aydın, özellikle son 3 yıldır yoğunlaştırdıkları stratejik değişim çerçevesinde üretim faaliyetlerinin yanı sıra dağıtım ve pazarlama alanında da önemli projelere imza attıklarını söyledi.

Bugün kısa vadede bir Türk markasını global hale getirmenin mümkün olmayacağını bu nedenle global markalarla işbirliğine gittiklerini söyleyen Aydın, yeni global markalarla işbirliği görüşmelerini de sürdürdüklerini açıkladı.

Amerika ve Avrupa’da depolar açtıklarını, pazarlama ofisleri kurduklarını, Çin’deki ofislerini büyüttüklerini, Hindistan’da yeni bir ofis, Moskova’da ise 10 bin metrekarelik bir binada üretime başladıklarını açıklayan Aydın, Ekim ayında ise Türkmenistan da dev bir üretim tesisini açmaya hazırlandıklarını açıkladı.

Ev tekstili perakendesinde LINENS Mağazalar Zinciri ile çevre ülkelerde büyümeye devam edeceklerini, Fransa’da ise Bel-Air markasıyla 3 yeni mağaza açacaklarını, Rusya ve Shanghay’da ise yeni markalarla ev tekstili mağazalar açmaya hazırlandıklarını söyleyen Aydın, Zorlu Tekstil Grubu olarak 4 yıl içinde perakende alanında 2 milyar dolarlık ciroya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>