>

MODA - STİL

Studio Kaprol Sonbahar-Kış 2013 Koleksiyonu

‘Benim Yolum’ performansı!
 
   
 
 
     

Farklı disiplinlerde uzmanlaşmış genç tasarımcıları, Arzu ve Cem Kaprol mentorluğunda, Coca-Cola’nın desteğiyle bir araya getiren Studio Kaprol, Sonbahar – Kış 2013 koleksiyonunu 15 Mart 2013 tarihinde, Antrepo 3’te gerçekleşen görkemli bir performansla tanıttı. Genç tasarımcıların birbirinden özel parçalarına ev sahipliği yaptığı performansa uluslararası isimler de katıldı.

Vakkoramalar’da satılmakta olan Studio Kaprol tasarım platformunun giyim koleksiyonunu Tolga Turan, Merve Uçar, Cansu Özsoy, Ruveyda Oder hazırlarken, grafik tasarımı Zeynep Erdem, desen tasarımını Ercan Tenekecioğlu, konsept tasarımını Yalçın Birol ve müzik tasarımını Melis Güven gerçekleştirdi. Bu sezon toplam 13 tasarımcının yer aldığı Studio Kaprol projesinde aksesuarlar ise Halit Ekici, Nevruz Akdağ, Hazal Özdemir, Burak Ayazoğlu ve Emre Yazıcı imzalı.‘Giydiklerinin askısı olma, sadece olmak istediğin gibi giyin!’ cümlesini mottoları olarak benimsemiş bir grup yakın arkadaşın (kimi fotoğrafçı, kimi zanaatkâr belki bir marangoz, kimi ressam veya mimar, kimi de aşçı) görsel dağarcıklarını ve açlıklarını doyurmak amacıyla Berlin’e seyahatlerinden hareketle hazırlanan koleksiyonun ismi “Benim Yolum – My Way”.

Hızlı moda ve tüketim çılgınlığından yorulmuş, sıkılmış, bu nedenle kendilerini daha çok yansıttığına inandıkları parçaları, trendlere ve yargılara aldanmadan diledikleri gibi kombinleyen, sadece koşmak yerine, bazen durabilmenin de gerekliliğini idrak etmiş bir grup adamın yolculuğu olan koleksiyonun erkek kıyafetlerini tasarlayan Tolga Turan, konformist silueti, sıra dışı bir farkındalıkla birleştirmiş. Nötr toprak ve doğal tonların hakim olduğu koleksiyonda, antrasit, navy, haki, kehribar-taba ve kiremit tonları dikkat çekiyor. Yünlü tweed karışımların, fitilli kadife ve chambre pamukluların en doğal ve yaşanmışlık halini yansıtmasına olanak tanıyan yıkamalarla, trikolarda ise jakar ve alışılmadık örgü stilleriyle geçmiş ve klasikle barışık duyguların bağ kurulması sağlanıyor.Studio Kaprol “My Way” adını verdiği 2013-14 Sonbahar / Kış Kadın Koleksiyonu ise, kendinden emin duruşu ve geometrik formların yumuşak kuplarla birleşimi ile öne çıkıyor. Kişinin kendini ifade edebilmesinin en iyi yolunun özgür ve korkusuz olması gerekliliğinin altını, detay, form ve kombinleri ile savunan yeni koleksiyon, kimi zaman daha doygun renkler, baskı ve detaylar ile neo-gotik görünümler ortaya çıkarırken, bir yandan da hayvan siluetlerinin grafik bir yorumla kullanıldığı baskılı kumaşlar ile farklı bir dinamizm oluşturuyor.

Geometrik detaylardan oluşan gri, antrasit, mürdüm ve bordo tonlarının hakim olduğu koleksiyonda, mint yeşili, sarı, siyah ve bej tonları ile harmanlanıyor. Yünlü kaşe kumaşlar, membran kumaşlar ile kullanılırken, metalik efekti veren kaplamalı kumaşlar, kapitoneler ve değişik tekniklerdeki baskı detayları ile birleştiriliyor.

Koleksiyonun erkek ayakkabılarının üretimini Feridun Kundura üstlenirken, Makyajların Maybelline New York imzası taşıdığı defilede, MM Bahçecik Kuaför’ün özel saç tasarımları ile büyüleyici bir atmosfer yaşandı.

STUDIO KAPROL | MERCEDES-BENZ FASHION WEEK İSTANBUL 2013 DEFİLESİNİN TÜM FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>