>

MODA - STİL

Tommy Hilfiger 2016 Sonbahar Kadın Koleksiyonu

NYFW kapsamında 15 Şubat Pazartesi günü Park Avenue Armory’de düzenlenen defilesiyle tanıttı.
 
   
 
 
     

Tommy Hilfiger, bu sezon deniz sevgisini nostaljik bir filtreden geçiriyor ve geçmiş bir dönemin romantizmiyle buluşturuyor. Erkeksi ve kadınsı stilleri harmanlayan, sevimli ve eğlenceli koleksiyonda karşımıza çıkan beklenmedik kombinasyonlar kural tanımazlık hissi ve sinematik bir hava yaratıyor.

Gözünüzde genç bir kız canlansın, büyükannesinin 40’lı yıllardan kalma favori elbisesini bulmuş, üzerine bir boyfriend ceket giymiş, ayağına ışıltılı ayakkabılar geçirip sokağa fırlamış. Bu özgür ruh, 2016 Sonbahar koleksiyonuna damgasını vururken klasisizmin kodları eğlenceli bir tarzla yorumlanıyor. Geleneksel tarzın hakim olduğu asker tipi ceketler; kışlık yünlü kumaşlar, büyük boy kesimler, altın rengi madalya ve biye gibi detaylarla yenilenmiş. Balıkçı kazaklar tül parçalarıyla yumuşatılırken bol paçalı denizci pantolonlar kadifeyle yorumlanıyor ve kısalan boylarıyla dikkatimizi iri payetli fiyonklu, loafer tipi yüksek topuklu ayakkabılara çekiyor. Kalın çizgili deri üstler, sevimli pijamalar ve denizci dövmelerinden ilham alan desenleriyle neşeli ipek elbiseler karma temayı devam ettiriyor.

Rahat bir dünyada gerçekten özel kıyafetler gitmek iyi hissettiriyor. Bu koleksiyon, geçmişin romantizmini alıp bugünün gençlik enerjisiyle sentezliyor.

Modeller

Defilenin açılışını ve kapanışını Tommy Hilfiger kadın koleksiyonlarının yeni marka elçisi, süper model Gigi Hadid yaptı. Podyuma çıkan diğer top modeller arasında Hailey Baldwin, Sara Sampaio, Taylor Hill, Martha Hunt, Binx Walton, Imaan Hammam, Julia Nobis, Fei Fei Sun ve Stella Maxwell yer aldı.

Ön Sıra Konukları

Kız kardeşler Suki ve Immy Waterhouse; stil ikonu Olivia Palermo ve eşi, model Johannes Huebl; modeller Jourdan Dunn ve Lucky Blue Smith; Fransız sanat yönetmeni ve model Julia Restoin Roitfeld; Meksikalı şarkıcı Thalia; müzisyen Justine Skye; DJ ve girişimci Hannah Bronfman ve nişanlısı Brendan Fallis defileyi ön sıradan izledi.

Gigi Hadid’in annesi Yolanda Foster ve erkek kardeşi Anwar Hadid, ünlü modeli desteklemek için defileye geldi. Alexandra Richards, Tali Lennox, Sofia Richie ve Kenya Kinski-Jones gibi bazı ünlü rock yıldızlarının kızları da defileyi ön sıradan izleyen konuklar arasındaydı.

Dijital Girişimler

Tommy Hilfiger, her sezon defile ortamını dönüştürmek ve New York’taki konuklardan canlı akışta ve sosyal medyada izleyen küresel hayranlara kadar takipçilerin yaşayabileceği bir deneyim yaratmak için dijital inovasyonlardan yararlanıyor. Bu sayede tüketiciler, bloggerlar, sosyal medya fenomenleri ve medya mensupları moda konulu konuşmalara dinamik ve çok boyutlu bir şekilde katılabiliyor.

Sosyal medya ile defile fotoğrafçılığının buluşmasını kutlamak amacıyla seçkin Instagram’cılara Hilfiger Collection 2016 Sonbahar defilesi sırasında “InstaPit” özel Instagram basın alanına erişim sağlanıyor. NYFW fotoğrafçılığına modern bir yaklaşım getiren “InstaPit”, geleneksel medyayı bütünlerken Instagram’cılar için özel bir alan yaratarak 2016 Sonbahar Hilfiger Collection görünümlerini podyuma çıktıkları anda yakalama imkânı verdi. InstaPit alanında Nash Grier, Bethany Mota, Bryant Eslava, Stefanie Giesinger ve Lee Oliveira gibi önde gelen Instagram’cılar ve fotoğrafçılar yer aldı.

Tommy Hilfiger ayrıca New York Moda Haftası sırasında GPS Radar for Apple Watch uygulamasını da tanıttı. Uygulama, defile konuklarına her Moda Haftasının en büyük lüksü olan hızlı erişim imkanı verirken kullanıcılara LCV’lerini güncelleme, etkinliklere tarayıcıyla kolayca girme ve anlık defile bildirimleri alma gibi avantajlar sağlıyor. Apple Watch’larında GPS Radar uygulaması olan konuklar Hilfiger podyumundan, ön sıradan ve sahne arkasından önemli görüntüleri alabiliyor ve defile öncesi dışarıda oluşan kuyruğa girmeden uygulama kullanıcılarına özel “hızlı girişten” salona geçebilme imkanı sunuyor.

Aynı zamanda defilede Tommy Hilfiger’ın yeni Snapchat kanalı da lanse edildi ve süper model Gigi Hadid defile başlamadan önce açılışı yaptı. Markanın ilk Snapchat paylaşımlarında takipçilere sahne arkasından özel görüntüler sunuldu.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>