>

MODA - STİL

Victoria Secret Mankeni Michaela Kocianova SAGAZA Kızı Oldu

Mezuniyet, düğün, nişan ve özel gecelerin vazgeçilmez markası, İlkbahar Yaz 2016 koleksiyonunu Fashionist’16 defilesi ile sundu...
 
   
 
 
     

İspanya’nın başkenti Madrid’te gece elbiselerine yeni bir anlayış getirmek misyonu ile doğan mezuniyet, nişan, düğün ve özel gecelerin vazgeçilmez markası SAGAZA Madrid, İlkbahar/Yaz koleksiyonunu, Fashionist’16 kapsamında gerçekleştirdiği defile ile sundu.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu’nda Burcu Güneş, Berkay, Leyla Tanlar, Onur Büyüktopçu, Dilara Öztunç, Hilal Mocan, Şule Argüder, Özge Sanler, Duygu Akdeniz gibi isimlerin katıldığı defilenin başmankeni Victoria Secret modeli Michaela Kocianova oldu. 32 modelin yer aldığı defilede Kocianova 3 tasarım giydi ve defilenin kapanışını 100 metre kumaş, Swaroski taşlar ve el işlemeleriyle 3 ayda tamamlanan muhteşem gelinlikle yaptı.

SAGAZA Madrid’in, Profundo Del Mar/Denizin Derinliklerinde konsepti ile hazırladığı yeni koleksiyonu, tasarımcı Zelia Kaçar’ın Costa Brava tatilindeki dalışında büyülenmesi ve “denizin altında bir moda şehri yatıyor” sözleriyle doğdu. İlhamını bir çok yaşama ev sahipliği yapan, deniz altının büyülü dünyasından alan koleksiyonda kadının yumuşak, gizemli ve naif duruşuna gönderme yapan romantik bir hikaye sergileniyor. Denizin etkileyici zenginliğini bütün ihtişamıyla gözler önüne seren koleksiyonda derinliği olan renklere, farklı ton ve geçişlerle yer veriliyor.

Koleksiyonun deniz altı teması hem styling ve saç makyaj da hem de kullanılan aksesuarlarda ilham kaynağı oldu. Deniz canlılarının çok renkli, büyülü dünyası tüm ekibi ortak bir noktada topladı. Defile sunumu bazen bir mercan kayasından, bazen derinlerde süzülen bir ahtapotun kollarından alınan ilhamla oluşturuldu. Detaylarda korsaj, drape, volanların sıkça kullanıldığı 32 parçalık koleksiyonda saç ve mücevher aksesuarlarıyla bütünleşen ve vücudu tamamıyla saran tasarımlar göz doldurdu.

SAGAZA Madrid parfümü, denizin derinliklerinin kokusunu defileye yansıttı

Eps Fragrances parfümörleri Hüseyin Erdoğmuş ve Özge Altıneli SAGAZA Madrid defilesi için “Profundo Del Mar” adında bir parfüm tasarladı. Denizin Derinlikleri’nde koleksiyonunun çıkış noktası Costa Brava, en soğuk suyun yansımasıdır. Deniz ve çiçek kokularının mandalina, limon , incir gibi meyve notalarıyla harmanlandığı “Profundo Del Mar” yasemin, ylang, menekşe notaları heyecan verici. Alt notalarında ise beyaz misk, amber, vanilya ve yosun ile denizin derinliklerini yaşatıyor.

Stylist Ceylan Atınç, SAGAZA Madrid'in yüksek el işçiliği ve değerli kumaşlarla tasarlanan koleksiyonuna iddialı ayakkabılar, basit bir kurdele şeklinde bağlanan kumaş kemerler, siyah pırlantanın ön plana çıktığı mücevherler ile modern dokunuşlar ekledi.

Şapka tasarımcısı Merve Bayındır mercandan esinlenerek tasarlanmış üç farklı renkte saç aksesuarı tasarladı. SAGAZA Madrid’in ışıltısı ve zarafetine eşlik etmek üzere mercanlardan esinlenerek hazırlanan saç aksesuarları suyun şeffaflığını ve camın kristalliğini yansıtabilmesi için 3 mm.’lik şeffaf pleksilerinden hazırlandı. Elde şekillendirilen özel ve eşsiz her bir parçalar tek tek lazerle kesildikten sonra ısıtılarak hazırlandı.

Defilede ps One Jewelery Pınar Söylemez'in Van Gogh’un dünyaca ünlü eseri “Yıldızlı Gece”den ve yıldızların çekim gücünden, ışıltılarından, insanın ruhundaki etkilerinden ilham alarak hayat bulan ps One “Starry Night” koleksiyonu başta olmak üzere, doğanın güzelliklerini sergileyen “Wonders of Nature” koleksiyonunda öne çıkan yıldızlı bileklik gibi Pınar Söylemez’in incelikle tasarladığı birçok mücevher yer aldı.

Show direktörlüğünü Uğurhan Akdeniz’in gerçekleştirdiği defilede, Mehmet Tatlı ekibi saç tasarımını yaparken, makyajda MAC ürünleri kullanıldı.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>