>

MODA - STİL

Vivid ile zaman içinde yolculuk...

Tüm Vivid Mağazaları’nda moda severlerle buluşan yepyeni ’05-’06 Sonbahar-Kış Koleksiyonu, çok farklı temaların imzasını taşıyor.
 
   
 
 
     
Zaman içinde yolculuğa sürükleyen tasarımlar, bazen yanı başınızda hissettiriyor,
bazen de çok uzaklara alıp götürüyor...

Yaz sezonunda da sıkça karşımıza çıkan etnik ve folklorik öğelere ’05-‘06 Sonbahar-Kış’da da rastlıyoruz. 60’lı yılların okul kızlarını anımsatan, young age akımına kapılarak, geçmişin o renkli ve cıvıl cıvıl atmosferine götüren kıyafetler dikkat çekerken, militarist etkiler (askeri tarz) tasarımlarda olduğu kadar, aksesuar ve renklerde de ön plana çıkıyor. Zaman zaman masumiyet ve kadınsılık nostaljik temalarla ustalıkla sentezleniyor...


Yeni sezonda en belirgin detaylar, elbise, etek ve bluzlarda kendini gösteriyor. Etek ve ceketlerde kadife fiyonk ve şeritler, pantolonlarda ise; deri şeritler tercih ediliyor. Desenlerde ve işlemelerde ortaçağ teması işleniyor. Solgun görünümlü, derilerle yapılan aplikeler, yaprak ve çiçek baskılarına rastlıyoruz. Binici pantolonları ve dar capriler, western tarzı çizmelerle şıklık yaratıyor. Ceketler ve montlar alışılmışın dışında farklı silüetlerde karşımızda. Son birkaç sezonun vazgeçilmezlerinden, kısa, bele oturan ve vücudun hatlarını ortaya çıkaran ceketler, boru paça pantolonlarla şık kombinasyonlar oluşturmaya devam ediyor. Çiçek baskılı blazerler, napolyon tarzı ceketler, üzerinde oldukça yoğun baskı, şerit ve aksesuar bulunan spor ceketler dikkat çekiyor.

Bu kış baştan aşağıya siyah giyinmek çok moda! Asalet ve çekiciliğin sembolü siyahın yanı sıra; zehirli yeşil tonları, petrol mavisi, ortaçağ renklerinden mavi menekşe moru, siyah-beyaz kombini ve şarap tonları Vivid Koleksiyonu’nda öne çıkan renkler. Gül kurusu tonlardaki pembe de bu sezon etkisini sürdürmeye devam ediyor. Renklerde yıkanmış hissi veren bir solgunluk göze çarpıyor.

Askeri özellikler taşıyan kıyafetlerde, flanel, kalın yün ve deri kumaşlar ile indigo, gri, koyu kahve ve siyah gibi renklere de rastlıyoruz.

Strech yün, jarse, flanel, tweed kumaşların kullanıldığı tarihsel detaylardan esinlenen, hacimli, bol kesimli, fırfırlı, pilili etekler ve uçuşan şifon elbiselerin yanı sıra; kum saati görünümünde, kimonoyu andıran, balon kollu elegan kıyafetler, truvakar kollu ceketler, ipek-saten-şifon gibi kadınsı kumaşlardan yapılan bluzlar sezona damgasını vuracak gibi...Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>