>

MODA - STİL

Yılbaşı Gecesi Takı Totemi Yapın

Sağlık, para, aşk, bolluk, bereket, huzur…
 
   
 
 
     

Yeni yıldan pek çok dileğimiz var. Bu dileklerin gerçekleşebilmesi için de yılbaşına özgü birçok gelenek bulunuyor. Kimi nar kırıyor, kimi kırmızı giyiyor. Yeni trend ise yılbaşı gecesi takılarla totem yapmak.

Her rengin anlamı ayrı


Yeni yıla nasıl girersen tüm yılın öyle geçeceği inancına dikkat çeken Sofia’s Zoo’nun kurucuları Burcu Eğriçayır ve Çiğdem Türkmen “Eskiden kırmızı renk bir şeyler giymek tek tercihken şimdilerde takılan takılarla da totem yapmak mümkün. Her rengin kendine has bir anlamı var. Bu renkleri seçtiğiniz takılarla, hem ışıl ışıl parlayabilir hem toteminizi gerçekleştirebilirsiniz” ifadelerini kullandılar.

Turuncu kariyer, kırmızı aşk


Renkler hakkında da bilgi veren Eğriçayır ve Türkmen “Örneğin kariyerde yükseliş ve başarı dolu bir sene istiyorsanız turuncu taşlarla süslü bir küpe tam sizlik. Bu yıl aşk yılı olsun, ruh eşimi bulayım diyorsanız size kırmızı bir küpe veriyoruz. Paralar bana aksın diyorsanız mor bir küpe takmalısınız. Asalet, zarafet benden yana dursun diyorsanız siyah taşlı küpeler size göre. Sağlık ve huzurun rengi beyazken mutlu bir aile için ise mavi renkli küpe tercih edebilirsiniz” diye konuştular.

Alışveriş yoğunluğu yaşanıyor


Yılbaşı nedeniyle yoğunluk yaşadıklarını belirten ikili şunları söyledi: “Yılbaşında ailelerini, sevgililerini, arkadaşlarını sevindirmek isteyenler takılara büyük ilgi gösteriyor. Ayrıca yeni yıla özel kendileri için alışveriş yapmak isteyenler de var. Mağazalarımızın yanı sıra internet sitemizden de alışveriş yoğunluğu arttı.”


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>