>

MODA - STİL

Yılın Rengi Canlı Mercanın Kullanım İpuçları

2019 yılının trend rengi canlı mercan (living coral) modada kendine nasıl yer bulabilir?
 
   
 
 
     

Nasıl giyilir, hangi renklerle kombinlenir, ev dekorasyonunda nasıl kullanılır? Morhipo MAG ekibi canlı mercan rengini kullanma önerilerini sunuyor.

Global Renk Enstitüsü Pantone, 2019’un trend rengini canlı mercan (living coral) olarak belirledi. Dekorasyondan modaya, mücevherden tasarıma pek çok alanda 2019’da canlı mercan etkili olacak. Morhipo MAG ekibi canlı mercan renginin kullanımıyla ilgili detayları veriyor.

Hangi renklerle uyumlu?

Mercan rengi uzun zamandır hem kozmetikte hem de tekstilde kullanılan, çok sevilen renklerden biri. Özellikle kıyafet kombinleyeceğiniz zaman siyahın güvenli bir liman olduğunu unutmayın. Baştan aşağı mercan rengine bürünmek de iddialı ama şık bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Mercan kayalarının doğadaki varlığından da ilham alabilirsiniz; içinde olduğu suların mavisini, suda yüzen rengarenk balıkları ve yeşil tonlarını mercanla eşleştirebilirsiniz. Tabii yılın belirlenen diğer renklerinden biri olan soğuk alt tona sahip gri, mercanı dengeleyebilir. Her zaman olduğu gibi beyazlar da mercanla iyi gider ve gerçek bir yaz kombininin en güzel ikilisi olur.

Makyaj yaparken nasıl kullanılır?

Mercan rengi bronz tenle çok uyumludur. Makyajda sık sık mercan renginin çeşitli tonları kullanılıyor. Özellikle mat mercan rengi rujlar genel olarak birçok ten rengine yakışıyor. Dolayısıyla bu yazı, mercan rengi rujlara bir şans vermeden geçirmeyin. Yanaklarınıza canlılık verecek allıklardan göz kapaklarınızda cool bir hava yaratacak farlara kadar mercan rengi makyaj konusunda sizi hayal kırıklığına uğratmayacak. Mercan renginin en risksiz olduğu bölge ise tırnaklar. Ojeler sizi asla yarı yolda bırakmaz. Kış ya da yaz fark etmeden bu rengi kullanabilirsiniz. Hafif bir makyaj yapıp abartısız bir görünüm mü istiyorsunuz, mercan rengi lip balmlardan deneyin.

Dekorasyonda mercan etkisi


Canlı mercan rengini en geniş yelpazede kullanabileceğiniz alan kesinlikle dekorasyon. Mercanla uyumlu renk ikilileri yaratarak odanızda hareket ve denge sağlayabilirsiniz. Örneğin tekstilde olduğu gibi soğuk alt tonlu griler mercanla çok şık bir hale bürünüyor. Büyük değişimler yapmayı seviyorsanız, yumuşak tonlarda mercan rengi bir koltukla oturma odanızın havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Küçük alanlarda bu sıcak rengi kullanmak istiyorsanız, tek bir duvarı mercana boyayıp diğer duvarları açık renk tutarak hareket yaratın. Mercan rengi soyut tablolar duvarınızı boyamadan yılın rengini kullanabileceğiniz bir alternatif.

 

Etiketler: Mercan, moda, kadın
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>