>

POPÜLER MEKANLAR

Cihangir Rose Marine

Cihangir Rose Marine’de “Modern Türk Mutfağı” günleri…
 
   
 
 
     

Bol Ödüllü Şef Hüseyin Kurt’un Menüsünden Özel Konsept

Dünya mutfaklarından tatların yer aldığı Rose Marine, bu kez “Modern Türk Mutfağı” konseptiyle sizlerle. 14-27 Mart tarihleri arasında misafirlerine unutamayacağı lezzetler tattıracak olan Rose Marine’in bol ödüllü şefi Hüseyin Kurt, bu konsepte uygun olarak hazırladığı özel menüsüyle lezzet avcılarını bekliyor.Türk Usulü Sushi; Tushi’yi mutlaka tadın!


Modern Türk Mutfağı Günleri’nde başlangıç olarak fava üzerinde kadayıfa sarılı İskenderun karidesi kırmızıbiber sosu ile servis edilirken, diğer yanda mini imambayıldı, renkli biberli boraniden ve tatmadan geçemeyeceğiniz Tushi’den oluşan “meze varyasyon” tabağı damağınızda hoş bir tat bırakacak. Tushi; kısır ve nar ekşisinin roka ile sushi tekniği kullanılarak sarılmasından oluşan, Şef Hüseyin Kurt’un özel mezesi. Bir nevi “Türk usulü Sushi” diyor mezeyi anlatırken…

Baklava Hamuruna Sarılı Levrek


Ana yemekte ise yine iki alternatif var; damla sakızlı sebze sote ve safran sos ile servis edilen “baklava hamuruna sarılı levrek” balık severler için iyi bir alternatif tat iken; diğer yanda kırmızı etten vazgeçemeyenler için ise tahinli beğendili “taze baharat soslu kuzu tandır” bulunuyor.

Gelenekselle Modernizmin Buluştuğu Tatlı Anlar

Tatlılar, geleneksel Türk mutfağından izler taşıyor. Damla sakızlı fırın sütlaç ya da gül lokumuna sarılı fıstık kremi ve pişmaniye dolgulu cezeryeden birini tercih edebilirsiniz.
Siz de Türk Mutfağı’nın eşsiz örneklerini denemek isterseniz Rose Marine’deki bu lezzetli günleri kaçırmayın.

Adres : Kılıç Ali Paşa Mah. Akarsu Cad. No:27 Cihangir – Beyoğlu / İSTANBUL
Rezervasyon & Tel : 0212 249 62 77
Web : http://www.rose-marine.net

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>