>

POPÜLER MEKANLAR

Nişantaşı, efsane ‘Zihni’sine kavuştu

Zevkli bir antika dükkanından, efsanevi bir buluşma mekanına
uzanan 30 yıllık unutulmaz öyküsü ile Zihni yeniden Nişantaşı’nda!
 
   
 
 
     
Nişantaşı Zihni, yılların özlemini gidermek isteyen tüm dostlarına yakışacak güzellikte bir ortamda, kendisine yakışan
uluslararası titizlikte hizmetiyle yeniden merhaba diyor.

Zihni Şardağ’ın, 1970’lerin ortasında galerici-antikacı olarak Nişantaşı Bronz Sokak’ta açtığı dükkan, 1980’lerde, kapanan Park Otel’in sanat eseri niteliğindeki ünlü amerikan barını satın almasıyla bir efsaneye dönüşür. Şardağ, bu meşe ve gül ağacı karışımı ahşap sanat eserini, getirip dükkanının bir köşesine koyar ve Zihni’nin yaklaşık 30 yıllık öyküsü de böylece başlar. Zihni, şimdi yeniden Nişantaşı’nda yepyeni adresinde sevenleri ile buluşuyor.


Nişantaşı Zihni, kapılarını Valikonağı Caddesi No: 39’da açtı. Bu büyülü mekanın tarihi, Cumhuriyet öncesi döneme, ta 1913’lere uzanıyor. Mekan, İstanbul'daki Defter-i Hakani Büyük Postane (Sirkeci), Veli Efendi Hipodromu ile Haydarpaşa ve Moda Vapur İskeleleri gibi eserlerin yaratıcısı, ulusal mimari akımı ile çağdaş değişimleri ustalıkla harmanlamakta en önde gelen isimlerden Vedat Tek beyin evinin ilk katı… Zihni Şardağ, tavandan zemine, duvardan mobilyaya, mümkün olduğunca her şeyi, Vedat Tek beyin bıraktığı gibi korumaya özen göstermiş ve katın restorasyanlarını kendi elleri ile yapmış.

Zihni, ünlü mimarın evinin, salon ve yemek odası gibi günlük yaşam alanlarına ayırdığı birinci katında, Park Otel’in, kendisi kadar efsane olmuş ihtişamlı barı ile hizmet veriyor. Nişantaşı Zihni, bu tarihi ve büyülü atmosferde, tüm dostları, uluslararası titizlikte bir hizmet anlayışı ile ağırlıyor. Konuklarına, unutulmaz kokteyller hazırlıyor, şık ikramlarda bulunuyor, özenle seçilmiş, belirli sayıda nefis Türk yemekleri ve bardakta şampanya sunuyor. Keyifli öğle molalarının ve iş yemeklerinin de vazgeçilmez adresi olmaya devam ediyor.

Tel: (0212) 248 80 33

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>