>

POPÜLER MEKANLAR

Nişantaşı'nda randevu

Moda ve alışverişin merkezi Nişantaşı, kafeleri, kulüpleri ve restoranlarıyla eğlencenin de yükselen yıldızı haline geldi. İşte Nişantaşı cafeleri rehberi...
 
   
 
 
     
İstanbul'un geçmişten bugüne gözde semtlerinden biri olan Nişantaşı, birbiri ardına açılan lezzet ve eğlence mekanlarıyla herkesin tercihi haline geldi. Kaldırımlara kurulan masalar ve dünyanın en ünlü mağazalarının vitrinleri adeta bir çekim alanı oluşturuyor. Beymen Brasserie, Mavi, Salomanje, Saray, Patika ve Teşvikiye Cafe semtin en popüler mekanları arasında.

***

Nişantaşı'nın dayanılmaz cazibesi

Son yıllarda İstanbul'un en popüler yeri olan Nişantaşı, lüks mağazalarından sonra kafe ve restoranlarıyla da bir cazibe merkezi oluşturuyor. Semtin her tarafına yayılan ancak en çok Abdi İpekçi Caddesi'nde yoğunlaşan kafe ve restoranlar, İstanbullular tarafından büyük ilgi görüyor. Sokak kafeleri ise gün boyu dolup taşıyor.

İstanbul'un modern yüzünü en güzel yansıtan semtlerden biri olan Nişantaşı havaların ısınmasıyla birlikte daha da canlandı ve renklendi. Dünyaca ünlü markaların mağazaları, lüks kaferestoranları ve yüksek yaşam standardına sahip sakinleriyle şehrin başlıca çekim alanlarından olan semt baharla birlikte en kalabalık günlerini yaşamaya başladı. Lüks bir semt olması ve yaşam standardının çok yüksek olmasına rağmen Nişantaşı'na gelen insanlar çok kozmopolit. Pahalı mağazalardan alışveriş yapmaya gelen zenginlerin yanı sıra, sokaklarda entelektüellerden üniversite öğrencilerine, işadamlarından dar gelirli çalışanlara kadar herkesi görebiliyorsunuz. Son yıllara kadar dünyanın ve Türkiye'nin en ünlü markalarının mağazalarıyla sadece alışveriş meraklılarının akın ettiği Nişantaşı'na artık kafeleri, restoranları ve barları için de geliyorlar. Nişantaşı'na alışveriş değil ama semtin havasını teneffüs edip bir şeyler yemek içmek için gidecekler için bir rehber hazırladık.

Armani

Maçka'dan çıkıp Teşvikiye'ye girişte solda tarihi Maçka Palas'ın giriş katında yer alan Armani Cafe, Armani imzasını taşıyan dünyadaki on kafeden biri. 10.00 ile 24.00 saatleri arasında hizmet veren kafe, öğle ve akşam yemeklerinin yanı sıra akşamüstü barıyla ta tercih ediliyor.
Telefon: (0212) 244 47 77

Pide

Armani'nin karşısında postanenin yanındaki Pide adlı pideci yer alıyor. On yıl önce açılan Pide'de alışılmışın dışında özel pideler bulunuyor.
Telefon: (0212) 224 01 84

Teşvikiye Cafe

Camiye doğru ilerlerken sağda kaldırımda masalarını göreceğiniz iki mekan Mado ve Teşvikiye Cafe. Teşvikiye Cafe 08.00 ile 24.00 saatleri arasında açık. Sabahları kahvaltı veriliyor.
Telefon: (0212) 236 13 54

Salomanje

Atiye Sokak'ta son günlerin en gözde mekanı Salomanje. Haftaiçi 12.00-24.00, haftasonu ise 10.00- 02.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Pazar kahvaltıları çok ünlü. Oldukça zengin çeşidi olan kahvaltı servis ediliyor. Öğle ve akşam yemeklerinden yemek alternatifi bir hayli fazla. Örneğin mönüde her gün mücver, pazı sarma, mantı gibi ev yemekleri bulunuyor. Ayrıca öğleyin günün mönüsü çıkıyor. Salomanje'de kahvaltıyı, pazı sarmasını, köftesini ve ev yapımı tatlılarını mutlaka deneyin.
Telefon: (0212) 327 35 77

House Cafe

Salomanje'nin biraz ilerisinde House Cafe var. Burası adeta bir ev gibi. 2.5 yıl önce açılan kafeye genellikle birbirini tanıyanlar geliyor. Çok sıcak bir atmosferi olan mekan hafta içi 08.00 ile 22.00, haftasonu ise 09.00 ile 22.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Burada dünya mutfağının seçkin örneklerinin bulabilirsiniz. Kendilerine özel tostları, burgeri, somon ızgarası, brovnisi ve limonatası en çok tercih edilenler arasında.
Telefon: (0212) 259 23 77

Taps

Atiye Sokak'ta solda yer alan Taps, günlük üretilen özel biralarıyla ünlü. Biraları kadar yemekleri de özel olan Taps'ta pizza, makarna, salata başta olmak üzere dünya mutfağından birçok örneği tadabilirsiniz.
Telefon: (0212) 296 20 20

Saray Muhallebicisi

1982'de açılan Saray Muhallebicisi semtin klasiklerinden. Saray'da, Türk kahvaltısı, börek, omlet ve sandviç çeşitleri var.
Telefon: (0212) 236 16 17

Next Cafe

Next Cafe, özellikle sabah kahvaltı ve öğle yemeği için tercih ediliyor. Kahvaltı tabağı, omletler, tostlar ile kahvaltınızı yapabilir, öğleyin de salata, makarna veya et yemekleriylekarnınızı doyurabilirsiniz. 08.00 ile 21.45 arasında hizmet veriyor.
Telefon: (0212) 247 80 43

Hacıbey Kebapçısı

Eğer iskender yemek isterseniz, Polis Karakolu'nu geçtikten sonra sağdaki Hacıbey Kebapçı'sını gidebilirsiniz. 1995 yılında açılan Hacıbey'de sadece iskender kebabı, mercimek çorbası ve peynir tatlısı servis ediliyor. Hacıbey Pazar günleri hariç 11.30 ile 22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.
Telefon: (0212) 231 71 34

Tatbak

Kebap, lahmacun ve pide çeşitlerinin bulunduğu Tatbak uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. 1960'dan beri aynı yerde hizmet veren Tatbak akşamları da Nişantaşı'nda oturanları ağırlıyor.
Telefon: (0212) 248 04 25

All Sports Cafe

All Sport Cafe de Nişantaşı'nın eski kafelerinden biri. 11.00 ile 24.00 saatleri arasında hizmet veren kafede dünya mutfağından seçeceğiniz yemeklerle karnınızı doyurabilirsiniz.
Telefon: (0212) 247 46 23

Şerif Ercan / Sabah

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>