>

RÖPORTAJ

Bendeniz: “ Kırgın olduğum yok! Kızgın olduğum çok! ”

Müzik sektörü ile ilgili önemli açıklamalar yaparken, iyi şarkıların her zaman değerini koruduğunu söyledi.
 
   
 
 
     

Moda ve Kadın Dergisi She&Girls Ocak Sayısı için Bendeniz ile buluştu. Röportajı yapan Ünlülerin Fotoğrafçısı Emre Kara aynı zamanda fotoğrafları da çekti.

Bu kadar sevilmenize rağmen uzun zamandır ortadan kaybolmuştunuz sanki. Neden? Yıllardır sizin tarzınızı kullanan kadınlar var. Bu durum için ne diyeceksiniz?

Ortadan kaybolmak diye bir şey yok. Sadece aktif olarak iş yapmadığım zamanlarda sırf gündemde kalmak için ortalıkta dolaşmadığımdan sanırım öyle bir algı oluşmuş; halbuki bir şeyler yaratmak için olması gereken zamanı olması gerektiği gibi kullanıyorum. Ben çalışkan bir insanım, başka bir yarışım yok!  Bu saç tarzı benimle özdeşleştiği için bu duruma alışığım. Hatta arada değişiklikler yapmaya çalışsam da sevenlerim buna müsade etmiyor. Bu durumdan da anlıyoruz ki aslında tarz insana yakışan bir duruştur. Bu duruşu size yakışan bir imgeyle bütünleştirip sizi o kalıptan çıkarmak istemiyorlar .

Instagram’da kimseyi takip etmediğiniz dikkatimizi çekti!

Takip ettiğim zaman belki de bu sosyal medyada daha avantajlı bir durum benim için ama insanların alınganlıkları bırak beni yoruyor. O nedenle böylesi daha iyi...

Kırgın olduğunuz isimler var mı? Geçen günlerde sosyal medya hesaplarınızda bir sanatçının albüm kapağını birebir taklit ettiğini yazdınız. Kimdir o?

Kırgın olduğum kimse yok; kızgın olduğum çok ... Daha önce şarkılarımın orasını burasını ayıklayıp kendine mal eden ve kendini akıllı sanan çok kişi gördüm; sadece onlardan biri... Bu durumlara alışkınım, sadece gülüyorum. Kenardan izliyorum.

Ses yarışmalarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz, bu yarışmalardan star çıkıyor mu?

Bu yarışmalara katılan çok güzel sesler ve yetenekli arkadaşlar var. Eminim dışarıda bilmediğimiz yerlerde nice insanlar var. Ama star olmak gerçekten doğuştan gelen bir olay... Biri star olacaksa bir sanat ışığı varsa, kendini mutlaka o yerde bulacaktır. Bu bir ilahi plan bence...

Uzun bir aradan sonra “Best of Vol1” ile müzik piyasasına geri döndünüz. Bu proje kimin fikriydi? Bir iki günde milyon tıklandı, buna ne diyorsunuz? Bu albümün ardından yeni bir albüm mü geliyor?

Bu proje tamamen yapımcım Polat Yağcı’nın fikriydi. Amaç; yeni albüm öncesi özlenilen şarkılarımı insanlara hatırlatmak, özlemlerini gidermek ve genç müziksever arkadaşlarımıza da Bendeniz şarkılarını dinletmekti. Beklediğim bir şeydi. Müzikseverlerin canlı, diri ve içten söylenilmiş, yaratılmış şarkılara ilgileri her zaman daha büyük olur. Bu nedenle şarkı eski ya da yeni farketmez, iyi şarkı her zaman değerini korur. İlk bölümden sonra sırada Best of Vol2 var. İlk çıkan seride en az dört klip düşünüyoruz. İkinci seri çıktığında şarkıların ilgi derecesine göre özellikle daha önce klibi olmayan şarkılara öncelik tanıyacağız.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>