>

RÖPORTAJ

Nizipoğlu Kardeşler: “İnsan Yeteneğiyle Bağlantılı İşlerde Bulunmalı”

Nizipoğlu kardeşlerden, başarılarının parametreleri.
 
   
 
 
     

Başarı sizin için ne demek?

Bizce başarmak; kişinin kendi kararlarını alabilme yürekliliğini gösterebilmesi ve elinden gelenin en iyisini ortaya koymasıdır. Çünkü, zaman zaman gerçeğe sırtını dönme zayıflığına düştüğünüzde bunu telafi edecek cesaretiniz olmazsa, başarıyı yakalayamazsınız.

Başarının parametreleri nelerdir sizce?

Önce hedefleri belirleyip sonra adımları doğru atmak gerekiyor. Hedefe tarih koymak sizi bu noktaya ulaştırmak için hızlı bir etkendir. Koyduğunuz hedefler kişiliğinize ve yeteneğinize uygun olmalı. Zeka elbette lazım ama bir şeyi bilmekle onu nasıl yapacağınızı bilmek arasında büyük fark var. En önemli parametrelerden birisi de, kararlı olmak ve çabuk harekete geçmektir. Harekete geçmediğiniz sürece, bilgi de zeka da hedeflerinize ulaşma konusunda bir katkı sağlamaz. Ne istediğinizi ve ne için savaştığınızı çok iyi bilmeniz gerekiyor. Bize göre, başarının diğer parametreleri de devamlı üretmek, olaylara ve gelişen durumlara mantıkla, bilinçli bir şekilde bakabilmek ve fırsatları değerlendirmektir.

İş hayatınızda size başarı getiren ve farklılık yarattığınız alanlar neler oldu?


İş hayatında bize başarının kapılarını açan, kadınları mutlu etmek için farklı bir mağaza kültürüyle ortaya çıkmamız oldu. Pırlantalı stil minimal takının yanı sıra, kokulu mumlarımızın ve çikolatalarımızın tek bir çatı altında toplanması özellikle kadınların ve onları mutlu etmek için hediye arayışında olan erkeklerin oldukça dikkatini çekti. Ayrıca iki kız kardeşin güç birliğinden doğan Devon markasının tüm ürünlerinin tasarımlarında ikimizin imzasının bulunması da insanlara çok sempatik geldi. Özellikle melek koleksiyonumuzdaki tılsımlı dokunuşları olan takılarımız için mağazaya sadece bizimle sohbet etmeye gelen müşterilerimiz instagram hesabımızdaki samimi paylaşımlarımızı, başarımızı ve cesaretimizi sürekli tebrik ediyorlar. Başardığımızı ve sevildiğimizi onların gözlerindeki parıltıda görmek, dünyanın en güzel duygularından biri.

İş hayatınızda olmazsa olmazlarınız ve en önem verdiğiniz prensipleriniz nelerdir?

En önemli prensibimiz içten olmak. Çünkü temiz bir kalple açılmıycak yol yoktur. Ama samimiyeti mutlaka disiplinle dengelemek gerekiyor. Cesur olmak, istikrarlı olmak ve verimli çalışmak da olmazsa olmazlarımız…

Yoğun bir iş gününden sonra dinlenmek ve yenilenmek için neler yapıyorsunuz?

Yemek yapmaktan çok keyif alıyoruz. Spor ise vazgeçilmezimiz… Özellikle yoga yapmak günün yorgunluk ve stresini üzerimizden atıyor. Ayrıca hafta sonları PPL (Amatör Pilot Lisansı) alabilmek için katıldığımız uçuş dersleri kafamızı dağıtıyor.

Katıldığınız sosyal sorumluluk projelerinden bahseder misiniz?

Sosyal sorumluluk projelerinde Çaba Derneği’nin ve Kansersiz Yaşam Derneği’nin düzenlediği etkinliklere her yıl katılıyoruz.

Yeni projelerinizden ve hedeflerinizden bahseder misiniz?

Başmelek koleksiyonumuzdan sonra yeni çıkıcak olan 'Adam & Eve' adlı koleksiyonumuz için kolları sıvadık ve hatta neredeyse sonuna geldik. Yaklaşık bir ay içerisinde güzel bir lansmanla yeni koleksiyonumuzu görücüye çıkaracağız. Çok güzel oldu, herkesin beğeneceğine inanıyoruz. Bunun yanında artık dünya starlarına da ürün göndermeye başladık. Bu vesileyle sadece Türkiye değil, dünyanın da ilgisini çekmeyi başardık. Amerika, Avrupa, orta doğudan gelen corner bayilik ve franchise tekliflerini değerlendiriyoruz. Yurt içinde de Ankara ve İzmir bağlantılarını yaptık. İlk günden beri hedefimiz markamızı kısa sürede dünyaya duyurmaktı ve bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz, sanırım yavaş yavaş başarıyoruz.

Başarılı bir iş kadını/adamı olmak isteyen gençlere neler tavsiye edersiniz?

Herkese sevdiği işi yapmasını tavsiye edebiliriz. İnsan yeteneğiyle bağlantılı işlerde bulunmalı. Mutlu bir şekilde çalışmak, güzel şeyler ortaya çıkardığına ve sabahları boşuna uyanmadığına inanmak, dünyanın en tatmin edici duygusu bize göre. Keşke herkes bu duyguyu yaşayabilse…Ve insanlar kendilerine 'sen değişmek veya hayatında bir şeyleri değiştirmek istiyor musun?' sorusunu sormalı… Eğer bu sorunun cevabı “evet” ise yeni ve mutlu bir hayat için hemen harekete geçilmeli, çünkü değişim için hiçbir zaman geç değildir… Herkes, kararlı ve azimli bir şekilde hayallerine doğru yürümeli…


Röportaj: MAG

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>