>

SAĞLIKLI YAŞAM

Bu Besinlerin Faydalarını Biliyor Musunuz?

Bu besinler hayatınızı daha güzel yapacak!...
 
   
 
 
     

SALATA:

Sossuz olmak şartıyla çeşitli yeşilliklerin harmanı olan salata yemek öncesi başlangıç olarak iştahınızı tutmaya yardımcı olabilir. 42 kadın üzerinde Penn State Universitesinde yapılan çalışmaya göre düşük kalorili salata tüketenler %12 daha az makarna yemişlerdir. American Dietetic Association dergisine göre ölçülü soslu salata yiyenlerin günlük C, E vitaminleri, folik asit, likopen, kareton seviyeleri yüksek bulunmuştur bu da ekstra süpriz faydası.

YEŞİL ÇAY:

İçeriğindeki kateşinler sayesinde metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımını artırabilir. 35 erkek üzerinde yapılan Japon çalışmasına göre 1 şişe yeşil çay eklenmiş oolong çayı içenler daha çok kilo vermiş, metabolizma hızlanmış, beden kitle indekslerinde belirgin farklar gözlenmiştir. Öte yandan LDL kolesterolleri de düşmüştür.

ARMUT:

İçeriğindeki yüksek lif sayesinde, U.S. Food and Drug Administration hesaplamalarına göre tüm meyvelerden daha çok doygunluk verebilir. İkinci sırayı elma almaktadır. Her ikisinde de yer alan pektin sayesinde kan şekeri dengesi kurulur böylece öğün aralarında atıştırma isteğini de bastırır. 12 hafta süren Brezilya kökenli bir çalışmada, günde 3 küçük armut ya da elma yiyen yüksek kilolu kadınlar 3 yulaflı kurabiye tüketenlerden daha çok kilo vermiştir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>