>

SAĞLIKLI YAŞAM

Egzersiz Yapmanızı Sağlayacak 3 Neden

Egzersiz yapanlar dikkat!...
 
   
 
 
     

ENERJİYİ ARTIRIR

Egzersiz sırasında kalp atışlarımız hızlandığından, vücuda daha fazla kan pompalanır ve böylece hücrelere ve dokulara giden oksijen artar. Bu oksijen vücudumuzun yakıtıdır ve enerjimizi artırır. Eğer kendinizi bitkin hissediyorsanız kanınızın daha hızlı akmasını sağlayacak hareketler yaparak canlanın.

RUH HALİNİZİ İYİLEŞTİRİR

Egzersiz vücudun mutluluk hormonu olan endorfin salgısını hızlandırır. Eğer kendinizi mutsuz hissediyorsanız, koşun ya da parkta bir yürüyüş yapın. Sonrasında görünüşünüz birden bire değişecek!

SAĞLIKLI PH DENGESİ SAĞLAR

Egzersiz yoluyla vücutta artan oksijen, pH seviyesini de dengeler. Bunun anlamı, vücudumuz için en sağlıklı olan 'alkali ortamın' sağlanmasıdır. Vücudumuz eğer asidik bir ortama dönüşürse, egzama, eklem romatizması ve hatta kanser gibi hastalıklara yakalanma riski artar. Organlarımız asidi etkisizleştirmek için vücuttaki alkali mineralleri kullanırlar. Vücuttaki kan dolaşımının hızlanması, vücudu alkalize eden oksijenin akışının da hızlanması demektir. Böylece daha sağlıklı ve canlı bir duruma ulaşılır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>