>

SAĞLIKLI YAŞAM

Enjeksiyon estetiği ile yeni bir yüz

Medikal estetik alanındaki başarılı çalışmalar, kadınları adım adım sonsuz güzelliğe yaklaştırıyor.Özellikle ameliyatsız yüz estetiği uygulaması olan ‘Enjeksiyon estetiği’ sayesinde, kadınlar 10 dakikada yeni bir yüz sahibi olabiliyorlar!
 
   
 
 
     
Özellikle Botolinum Toksin Tip A enjeksiyonlarının, estetik ve plastik cerrahi alanlarına girişi devrim olarak nitelendiriliyor. Klasik botoks yaklaşımına yeni bir soluk katan sistem ise ‘Enjeksiyon Estetiği’ denebilecek bir kavramı da beraberinde getiriyor. Kırışıklıkların giderilmesi için kullanılan botoks, artık yüzün biçimlendirilmesine de imkan veriyor. Geçtiğimiz günlerde ülkemizde bir konferans veren, Brezilyalı Plastik Cerrah Mauricio De Maio’nun geliştirdiği yöntem, yüzde bulunan yeni kaslara enjeksiyon uygulanarak neştersiz olarak, istenen biçimin yakalanmasını sağlıyor.

Yani 10 dakikalık bir işlemle, ameliyat olmadan burundaki kemerden kurtulmak ya da aşağı bakan burnu ideal biçimine kavuşturmak mümkün. Etkisi, bir sene boyunca süren mucizevi yöntemin Türkiye’deki uygulayıcılarından olan Uzman Dr. Ceyda Şener, yönteme dair bilgiler verdi:

‘Botoksun estetik kullanımında, doz ve enjeksiyon yeri ile ilgili değişkenler, hasta seçimi ve cinsiyet önem kazanmaktadır. Yatay alın çizgileri, göz kenarı kırışıklıkları, burun kenarındaki kırışıklıklar, ağız kenarı ve dudak üstündeki çizgiler, çene ve boyundaki uygulama alanlarına yapılan gerekli dozlardaki cilt altı enjeksiyon tedavisiyle, bütün yüz ve boyun için lifting sağlanmış olur.’

2 milyon 800 bin kişi botoks yaptırdı

Botoks uygulamaları dışında medikal estetiğin de Türkiye’deki uygulayıcılarından olan Uzman Dr. Ceyda Şener, bu yöntemi estetik sorunlara çözümler sunan bir tedavi olarak değerlendiriyor.

Her geçen gün yaygınlaşan uygulamayla ilgili Amerika’da yapılan araştırmalar, son 3 yıl içinde 35 yaş üstü 2 milyon 800 bin kişinin botoks yaptırdığını ortaya koyuyor.

Güzellik alanında gerçekleşen yeni çalışmalar ve geliştirilen malzemeler ile medikal estetik uygulamalarında daha büyük artışlar bekleniyor.

ÜRÜN MARKET

Doğal güzelliğin markası

Yüzyıllardır bizlere sağlık kaynağı olan zeytinyağı barındırdığı vitaminle, cilt nemlendirici özelliği ve zamanın olumsuzluklarına karşı koruyan etkileriyle biliniyor. Durance en Provence, tüm cilt bakım ürünlerinde kullandığı bu altın yağı ile cildin ihtiyaçları karşılıyor, sahip olduğu diğer elementlerle de cildi güçlendirerek sağlık ve ışıltı katıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>