>

SAĞLIKLI YAŞAM

Erkekler İçin Lazer Epilasyon

Kadınların tercih ettiği bu yöntem son zamanlarda erkeklerinde ilgisini çekmeyi başardı.
 
   
 
 
     

Özellikle metropol erkekleri yaşadıkları toplumda daha bakımlı ve temiz görünmek için lazer epilasyonunu tercih etmeye başladılar. Bu yöntem birçok erkek tarafından yanlış karşılansa da çoğu erkek için bir alternatif oluşturmaktadır.

Lazer epilasyonunun kadınlarda ki uygulanışı ile erkeklerde ki uygulanışı tamamen aynıdır. Aynı şekilde uygulanan seans sayısı da eşittir. Ancak bu iki operasyon arasında ki fark erkekler için uygulama alanlarının farklı olmasıdır. Nitekim kadınlarda bulunmayan sakal gibi bölümler bu farklılığın sebebidir.

Erkeklerde uygulanan lazer epilasyonu kadınlara nazaran daha başarılı olmaktadır. Bunun en önemli sebebi erkeklerin kıl köklerinin daha kalın ve siyah olmasındandır.

Erkeklerin lazer epilasyonunda seçtikleri bölgeler genellikle yüz bölgeleri olmaktadır. Bunlar özellikle kaş araları, elmacık kemiği üstü gibi sakal çıkması istenmeyen bölümler. Yine bu bölümlerde uygulanan yöntem kadınların ki ile aynı. Yüzde uygulanan seansların sayısı diğer bölgelerden biraz daha fazla. Bunun en önemli sebebi yüzün hassas olmasından ileri geliyor.

Lazer epilasyonun da başarı oranı 6-8 seans sonucunda %100 gibi bir başarı ile gerçekleştirilmektedir. Ve bu başarı sonucu kişiler yıllar boyunca kıl, tüy gibi sıkıntılardan kurtulmuş olurlar. 11 yaşından itibaren uygulanabilen bir yöntem olması ve yaş sınırı konulmaması lazer epilasyonunun bir diğer artısı. Erkekler için bütün bu faydaları ile lazer epilasyonu denenebilir.

Erkeklerin lazer epilasyonu kullanmamalarında ki en büyük etmen toplumsal baskıdır. Ancak kişilerin mutlu olmak için mutlaka kendi bildiklerini yapmaları gerekir. Temiz ve bakımlı bir erkek olmak için bu gibi yöntemlerin kullanımında ki yaygınlığın artması toplumsal baskıyı ortadan kaldıracaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>