>

SAĞLIKLI YAŞAM

Evde Pilates... Evet, Mümkün!

O da tıpkı yürüyüş gibi derindeki kasları hedef alan, formda ve sıkı karın kasları yaratan efektif bir egzersiz şekli sunuyor.
 
   
 
 
     

Eğer yürüyecek zaman bulamamaktan şikayet ediyorsanız o zaman size son dönemin gözdesi pilatesten bahsetmekte yarar var. Bir sandalyenin ucuna oturun. Kollarınızı rahat bir şekilde vücudunuzun iki yanına bırakın. Bu sırada göğüs kafesinizin açılması için burnunuzdan nefes alın. Şimdi kalça kaslarınızı gerginleştirin bu sırada göbek deliğinizi omurganıza yapıştıracakmış gibi içinize çekin.

Gerginliğinizi bozmayın ve belinizi yukarıya doğru esnetin. Aynı zamanda uzun ve derin nefes vermeyi ihmal etmeyin. Nefes alıp verme sırasında 10'a kadar yavaşça sayın. Aynı hareketi 10 kez tekrarlayın. Bu egzersizin en güzel yanı işyerinde ya da tatilde kolaylıkla uygulanabilir olması.

Ve bir ekstra ipucu daha; Başınız yukarıda. Mükemmel bir duruşla saniyeler içinde gergin bir karın... Omurganızı gerdiğinizde vücudunuzun orta kısmı anında birkaç santimetre daralır. Boynunuzu uzatın, omuzlarınızı geri atın ve sırtınızı düzleştirin. Mükemmel. Otururken de tüm bunları düşünmeye gayret edin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>