>

SAĞLIKLI YAŞAM

Şeker Kullanımına Dikkat!

Şeker kullanımına dikkat etme konusunda bir kez daha uyarıldık.
 
   
 
 
     

Günlük hayatımızda tercihen ya da fark etmeden vücudumuza girmesine izin verdiğimiz şeker masum olmadığını bir kez daha kanıtladı. Şekerin insan vücuduna ne kadar zararlı olduğunu bir kez daha hatırlamakta fayda var. Özellikle kadınların çekinerek kullandığı şeker, kilo almamıza sebep oluyor. Kalp hastalıkları riskini de fazlasıyla artıran şeker, dişlerde çürümeye yol açıyor.

Şeker sadece kilo almamıza, kalp hastalıklarına ve diş çürümelerine sebep olmuyor. Bir çok hastalığın da habercisi. Şeker, bağışıklık sistemimizi zayıflatarak birçok hastalığa kapı açabilir. Eğer böbreklerimiz ile alakalı sorunlar yaşıyorsak şekeri hayatımızdan çıkarmalıyız.

Kilo almamızı tetikleyen şeker aynı zaman da karaciğerin de yağ bağlamasına sebep olabilir. Bu ve bunun gibi birçok zararı sağlık açısından içinde barındıran şeker yaşlanmanın da dostu. Bunun en büyük sebeplerinden biri içinde bulundurduğu glikasyon. Glikasyon vücuda alındığında yaşlanma sürecini kontrol edemez hale geliyor, ciltte kuruma ve saçların çabuk beyazlaşmasına sebep oluyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>