>

SAĞLIKLI YAŞAM

Uyarılma Bozukluğu

Birçok kadın orgazm sorunu yaşamalarına rağmen, eşlerine bunu söylemiyor. Peki bu durumda neler yapılmalı?
 
   
 
 
     

CİNSEL SORUN, EN SIK KADINLARDA GÖRÜLÜYOR.

Kadınların üçte birinde istek ve uyarılma bozukluğu, en az üçte birinde orgazm olamama ve tahminen yüzde 10 kadarında vajinismus bulunmaktadır. Erkeklerin ise en az üçte birinde erken boşalma, yaklaşık yüzde 3-10'unda sertleşme zorluğu vardır.

İnsanların yetiştirilme koşulları ve deneyimsizlikleri nedeniyle çeşitli cinsel sorunları olabilir. Birbirlerini mutlu etmek için çaba sarf eden çiftler bu sorunlarını da çözmeye ve birbirlerini desteklemeye çalışırlar, gerekirse profesyonel bir yardım almayı gurur meselesi yapmazlar.

Birçok kişi karşı tarafı hayal kırıklığına uğratan, cinsel haz ve doyum almasını engelleyen sorunlara sahip olmasına rağmen, bu sorunu gidermek için hiçbir şey yapmamaktadır. Sözgelimi erken boşalma, tedavisi çok kolay, başarı oranı çok yüksek ve kısa sürede tedavi edilebilen bir sorun olmasına ve erkeklerin yaklaşık üçte birinde görülmesine karşın, erken boşalması olan erkeklerin ancak yüzde 1'i, o da çoğunlukla eşlerinin ısrarları neticesinde tedaviye gelmektedir. Bazı erkekler ise eşlerine yıllarca doyumdan yoksun bırakan bu sorunları olmasına karşın, ancak evlilik dışı bir ilişkileri olduğunda tedaviye başvurmaktadır.

Birçok kadın uyarılmakta ve orgazm olmakta sorun yaşamalarına rağmen, eşlerini incitmemek için bunu söylememekte, mutsuz ve doyumsuz bir cinsel yaşama katlanmaya çalışmaktadır. Oysa cinsel mutluluk, sadece evliliğin değil hayatın da önemli keyif ve doyum kaynaklarından biridir. Unutmayalım ki bazen çiftlerin birbirlerine kızgınlıkları ve memnuniyetsizlikleri doğrudan cinsel yaşamlarındaki tatminsizliklerden ve hayal kırıklıklarından kaynaklanır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>