>

SAĞLIKLI YAŞAM

Vücudun Altın Oranı

Bel-kalça oranı nasıl hesaplanır?
 
   
 
 
     

Tarih ve kültürler boyunca erkeklerin seksi bulduğu kadınların özelliklerini araştıran uzmanların çıkarttıkları sonuçlar;

Karakter, göğüs büyüklüğü veya kiloyu hesaba katmadan bir inceleme yapan uzmanlar, bunun yerine bel-kalça oranını hesapladı ve 0.7′lik oranın geçerli olduğu sonucuna vardı.

Başka bir deyişle, kalça çevresinin tam olarak yüzde 70′i kadar bel ölçüsünün erkeklerin genel olarak seksi bulduğu kadınlara ait bir özellik olduğu sonucuna vardı.

Uzmanlar, süpermodel Kate Moss’un, aktris Jessica Alba’nın, Marilyn Monroe’nun ve Alessandra Ambrosio’nun bu oranı taşıdığını belirtiyor. Uzmanlara göre, erkekler bu orana sahip bir kadını gördüklerinde diğer faktörleri hesaba katmıyorlar.

KADINLAR KASLI ERKEK SEVMİYOR

Bu muhtemelen, erkeklere kadının doğurganlığına dair biyolojik sinyaller gönderen mükemmel 0.7 oranı. Burada kadının kaç beden olduğu önemli olmuyor. Her şey yağın dağılımıyla alakalı ve doğrudan doğurganlıkla ilgili...

Uzmanlar, erkeklerin spor salonlarında boşuna vakit harcadığını; kadınların zayıf, daha az kaslı fiziğe sahip erkekleri tercih ettiğini belirtiyor.

BEL-KALÇA ORANI NASIL HESAPLANIR?

• Karnınızı içeri çekmeden serbest bırakarak ayakta durun.

• Belinizin en dar noktasını bulun ve ölçün.

• Kalçalarınızın en geniş noktasını belirleyin ve ölçün.

• İlk ölçüm sonucunu, ikinciye bölün. Bu sizin bel ve kalça oranınızı verir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>