>

SAĞLIKLI YAŞAM

Yılların Geçmesinden Korkmanıza Gerek Yok!

Yılların meydana getirdiği yorgunluk cildimizde kendini hayli yoğun bir şekilde hissettirir...
 
   
 
 
     

Ciltte kurumalar, şiddetli nem eksikliği, renk değişimleri bazen kırmızılık artışı bazen de solukluk, ince çizgilerde artış, çöküntüler, kırışıklıklar, sarkmalar, elastikiyet kayıpları bu yorgunluğun somut tezahürleridir.

İşte bu noktada önlem almak, gidişatı durdurmak telaşı başlar. Aslında belki bu aşamaya gelmeden önlemalmak en iyisi ama genellikle geç kalınır. Yapılacak şeyler; hemen hayatımıza çekidüzen vermek şeklinde olmalıdır. Hayatımızdaki stresi azaltmak, iyi uyku ve beslenme yürüyüş gibi kolay egzersizlere başlamak ve tabii ki cildin ihtiyaçlarını yerine koymak.Yüz mezoterapisi bu aşamada devreye giriyor.

8 HAFTADA ETKİ GÖRÜLÜYOR 
Mezolift yada yüz mezoterapisi Fransa'da başlayıp tüm dünyaya yayılan mezoterapi uygulamasının cilde uygulanma biçimidir. Mikroenjeksiyonlar halinde cildin ihtiyacı olan vitaminler, mineraller, antioksidan maddeler, hyaluronik asitler kapillerdamar açıcılar, yüz ve boyun cildine rastgele değil belirli bir düzen içinde zerkedilir.

Haftada bir uygulanan protokoller yaklaşık 8 hafta sonunda ciltte istenilen canlanmayı başlatırlar. Cilt beslenir, renk düzelmesi olur, su tutulumundaki artış sayesinde gerginlik, sıkılaşma ve dirilik hissedilirDaha sonraki zamanlarda İdame tedavi için birkaç ayda bir seans yüz mezoterapisi yaptırmak koruma açısından iyi olacaktır.

BOTOKSTAN KORKMAYIN!

Botoks, Clostridium botulinusmus isimli bir bakteriden elde edilen ve amacı kasları gevşetmek olan bir ilaçtır. 20 yıldan fazla bir zamandır tıbbın değişik branşlarında adele kasılmalarını rahatlatmak amacıyla kullanılmaktadır. Medikal estetikteki kullanım amacı yüz çizgilerini geçici bir süre için yok etmektir.

Yüz mimiklerini yapmamızı sağlayan kaslar, üstlerini örten deriye yapışıktırlar. Bu nedenle gülme, ağlama, üzülme, endişelenme gibi duygulanım durumlarında bu mimik kasları harekete geçerken üzerlerindeki deriyide büzüştürüler. Böylece kırışıklıkların ilk adımı atılmış olu. Elbette yıllarca süren bu işlem, aynı zamanda cildin esneklik yapısınında azalması ile birleşince kırışıklıklar oluşmaya başlar. Botoks bu kasları gevşeterek hem bu sürecin önüne geçer yani bir anlamda koruyucu etki yapar yaşlılık sürecini yavaşlatır diğer taraftanda daha huzurlu daha genc daha parıltılı dinamik bir yüz ortaya çıkar. Buda insanın kendine olan özgüvenini olumlu yönde etkiler ve kişi kendini daha mutlu hisseder.

HEKİMDE TECRÜBE ŞARTBotoksun insan ruhunda yarattığı mutluluğu hissedenlerin bu tedaviyi samimiyetle savunmalarına karşın buna şiddetle muhalefet eden bir kesimde yok değil. Bunların korkuları yanlış uygulamaları magazin sayfalarında görmelerinden, kaynaklanıyor. Mimiklerim kaybolursa, maske gibi bir yüzüm donuk bir ifadem olursa gibi. Halbuki doğru botoks uygulaması hekimin tecrübesi oranında mümkün ve korkmalarına sebep olan görüntüler usta bir hekim tarafından uygulanırsa oluşmayacaktır ve doğal bir görünüm ortaya çıkacaktır. Botoks gibi bir tedaviyi yaptırabilecek ekonomik güce sahip olanların bu mutluluğu yaşayabilmeleri için sadece usta bir hekime ihtiyaçları var ve korkmak yerine bunu araştırmaları gerekir

Hızla uygulandığı için tahammül edilebilir acıları vardır botoks uygulamasının. Zaten çok ince insülin iğneleri ile yapılır.Kaldıki uygulama öncesinde bir lokal anestezik krem de sürülür. Tedaviyi takip eden 3 yada 4’üncü günde botoks etkisini yavaş yavaş gösterir ve asıl istenilen sonuca yaklaşık 10 günde ulaşır. İki hafta sonra doğal görünüm ortaya çıkar. Yaklaşık 4 aylık bir ömrü vardır fakat bir çok hasta 6 aya kadar kendini iyi hissetiği için senede iki kere bu tedaviyi yaptırılar.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>