>

TATİL

Sophia Loren ile Divina Efsanesini Yaşamak

Diva ile denizlerin yeni Tanrıçası MSC Divina’nın büyük buluşması...
 
   
 
 
     

MSC Cruises filosunun 12. gemisi ve denizlerin yeni Tanrıçası MSC Divina, Marsilya’ya yapılacak olan ilk gerçek deniz yolculuğu ise yeni gemiyi 26 Mayıs’taki Denize İndirilme Töreni’ne getirecek. Eğlence ve kutlamalarla dolu bir atmosferde gerçekleşecek masalsı tören, Akdeniz’e ve insanlarının tutkusuna ithaf edilecek. Tören esnasında MSC Cruises gemilerinin değişmez isim annesi, İtalyan ekran efsanesi Sophia Loren de yeniden kurdele kesecek.

Yüzyıllar öncesine dayanan ve sürdürülen bir geleneğe göre, isim annesi yeni bir geminin denize indirilişinde hazır bulunan ve gemiye adını vermek için atanan kişi olarak biliniyor. Bundan 10 yıl kadar önce, MSC Cruises bu önemli onuru uluslararası bir ikon ve MSC ailesinin yakın dostu olan muhteşem aktris Sophia Loren’e verdi.

SOPHIA LOREN: BIR EKRAN EFSANESI


Sophia Loren İtalya’nın Roma şehrinde doğdu ve Napoli’de büyüdü. Genç yaşta fotoroman dergilerindeki karakterleri canlandırmaya başladı ve filmlerdeki ilk küçük rollerini alabilmek için yoğun bir mücadele verdi. Yeteneği ve güzelliği sayesinde tüm dünyada tanınan ve hayranlık duyulan bir İtalyan ikonu haline geldi. Tüm zamanların en popüler İtalyan aktrisi olarak kabul edilen Loren, La Ciociara (İki Kadın) filmindeki rolü ile kazandığı Oscar da dahil olmak üzere sayısız ödül almıştır.

OLAĞANÜSTÜ BIR DENEYIM ASLA UNUTULMAZ

MSC Divina’ya ismi, Loren onuruna MSC Yönetim Kurulu Başkanı Gianluigi Aponte tarafından verildi. “Bir gün dilek ve arzularım üzerine Gianluigi ile sohbet ediyordum,” diye anlatıyor Loren. “Benden sonra ismimi bırakacağım bir geminin olmasını hayal ettiğimden bahsettim ve olağanüstü bir deneyimin sonsuza dek süren anılar bırakacak oluşundan ilham alarak, bana o anda ‘Divina’ ismini önerdi.” Ve işte MSC Divina gemisinin ismi doğmuştu.

Yeni gemiye katılan iki etkileyici özellik ile, MSC Divina’daki Sophia Loren efsanesinin sınırları daha da genişledi.

SOPHIA LOREN SUIT ODA NUMARASI 16007

Sophia Loren’in de bir defasında söylediği gibi, “Stil kadına uyum göstermelidir, kadın stile değil.” MSC Cruises’ın MSC Yacht Club’da Sophia Loren temalı özel bir kabin dizayn etmeye karar vermesi de bu sözlerden ilham almasıyla oldu.

16. kattaki 16007 no’lu suite kalan şanslı misafirler, Sophia Loren için ve ayrıca onun fikirleri ile dizayn edilen bir suitin tarzını ve ihtişamını yaşamanın zevkini tadacaklar.

Zengin ve derin kırmızılar, özel tasarım ürünü lambalar ve iç ısıtan kırmızı halı, Sophia Loren tarafından onun kişisel cazibesini yansıtacak şekilde seçildi. Zihinlerde yer eden rollerinden kesitler sunan siyah beyaz çarpıcı fotoğrafları ise suitteki duvarlarda yerini aldı.

Loren’in soyunma odasında ve kulisinde kullandığı özel tuvalet masasının birebir kopyası, lambaların yerleşim noktaları dahi aynı olacak şekilde üretildi ve konukların hazırlanırken kendilerini bir film yıldızı gibi hissetmeleri amaçlandı.

MSC Cruises Akdeniz, Güney Afrika ve Brezilya piyasalarında yer alan ve dünyanın her yerinde operasyonlar düzenleyen küresel alanda lider gemi yolculuğu şirketidir. Modern filosunda on bir gemi yer almaktadır: MSC Splendida ve MSC Fantasia, MSC Poesia, MSC Orchestra, MSC Musica, MSC Sinfonia, MSC Armonia, MSC Opera, MSC Lirica, MSC Melody ve 2010 yılının Mart ayında denize açılan MSC Magnifica. Fransa’nın Marsilya şehrinde 26 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleşecek törenle denize indirilecek MSC Divina’nın katılımıyla filo daha da büyüyecektir. Filo yıl boyu Akdeniz’de ve mevsimsel olarak Kuzey Avrupa, Atlantik Okyanusu, Karayipler, Kuzey Amerika ve Kanada, Güney Amerika, Hint Okyanusu, Güney ve Batı Afrika, Abu Dabi ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde gemi yolculukları yapmaktadır. MSC Cruises yüksek kalite yönetimi ve çevre duyarlılığı sayesinde Bureau Veritas tarafından “6 Altın İnci” ödülüne layık görülen dünyadaki tek şirkettir. MSC ayrıca hem karada ve hem denizde sunduğu yiyecek içecek servislerinin her boyutunda gıda kalitesi ve güvenliği nedeniyle ISO 9001 ve ISO 22000 belgelerini almıştır. MSC Cruises çocukların refahına önem vermektedir ve sorumluluk sahibi bir piyasa lideri olarak operasyonlarını gerçekleştirdiği bölgelerde pozitif bir etki gerçekleştirmeye inanmaktadır. Bu amaçla şirket yakın zamanda UNICEF ile işbirliği yaparak Brezilya’daki yoksul çocuklara kaliteli eğitim sunmayı hedefleyen bir sosyal projenin finansmanını üstlenmiştir.

Msc Cruises ile unutulmaz tatil programlarınızı www.gemi.com.tr üzerinden yapabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>