>

TATİL

Turizm Bahar Havasını Sevdi

Bu yıl kısa süreli tatil satışları özellikle bahar aylarında yükselişe geçti.
 
   
 
 
     

19 Mayıs’ın ise salı gününe denk gelmesinin 3-4 günlük tatil satışlarını artırdığını vurgulayarak, KKTC, Kemer ve Sapanca’nın en çok talep gören destinasyonlar olduğunu belirtti.

tatilsepeti.com’un yaptığı araştırmaya göre, bahar dönemindeki resmi tatilleri yıllık izinleriyle birleştiren çalışanlar 3-4 günlük kısa süreli tatillere çıkmayı tercih ediyorlar. Örneğin tatilsepeti.com’un verilerine göre, geçtiğimiz günlerde havaların güzelleşmesi ve 23 Nisan’ın perşembe, 1 Mayıs’ın cuma gününe denk gelmesi nedeniyle birçok çalışan, yıllık izinlerini de kullanarak tatile çıkmayı tercih etti. Bu dönemlerde 3-4 günlük tatil satışları hızla artış gösterdi. tatilsepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, 19 Mayıs’ın salıya denk gelmesinin de 3-4 günlük tatil satışlarını artırdığını belirtti.

3-4 günlük tatillerde KKTC, Kemer, Sapanca favori destinasyonlar

Küçükyılmaz konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “3-4 günlük tatillerde en çok tercih edilen destinasyonların yurtiçinde Sapanca, Şile ve Ağva gibi İstanbul’a yakın bölgeler ve ayrıca Kemer, Belek gibi deniz destinasyonları olduğunu söyleyebiliriz. Bunların yanı sıra Karadeniz turları, Kuzey Ege ve Kapadokya paket turları da tercih edilen diğer tatil alternatifleri. KKTC’nin yanı sıra, Bosna Hersek, Karadağ, St. Petersburg-Moskova ve Fas turları da bu dönemlerde vizesiz yurtdışı tatiline gitmek isteyen kişilerin favori adreslerinden. Vizesi olan misafirlerimiz ise ağırlıklı olarak Roma, Benelüks-Paris, Barselona, Orta Avrupa turlarını tercih ediyorlar. Ayrıca son zamanlarda, özellikle yurtdışı tatillerinde bazı destinasyonların tercih edilirliği yükseliş gösteriyor. Roma ve Paris liderliğini korurken, Napoli, Lyon, Valensiya, Amsterdam ve Edinburgh gibi lokasyonların da popülaritesi hızla artıyor.”

2 gece, 3 günlük bir turun kişi başı ortalama maliyetinin yurtiçinde 250 TL, yurtdışında 300 Euro civarında olduğunu söyleyen Koray Küçükyılmaz, 19 Mayıs’ta tatile çıkmak isteyenlerin, son dakikaya kalmamalarını, bir an önce rezervasyonlarını yaptırmalarını tavsiye etti.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>