>

TATİL

Türkler Tatil Kararını Çocuklarına Bırakıyor!

Avrupa’nın en çok kullanılan uçak bileti karşılaştırma motoru Skyscanner, tatil planı yapılırken çocukların ne kadar etkin olduğunu araştırdı.
 
   
 
 
     

10,000’i aşkın uluslararası katılımcıyla gerçekleştirilen ankette ailelere çocukların tatil planlarında nasıl bir rol oynadığı soruldu. Anket sonuçlarına göre Türkler, tüm Avrupa ülkeleri arasında tatil planlarını çocuklarına göre yapmakta açık ara farkla birinci sırada yer alıyor. Ankete katılan Türk ailelerinin %44’ü tatil planlarını yaparken çocuklarının çok önemli bir rol üstlendiğini belirtiyor. Tatil planlarında çocuklara en çok önem veren diğer ülkeler ise Danimarka ve İsveç.

Dünyada bini aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini sunan Skyscanner, 10.000’i aşkın seyahatsever ile yaptığı ankette, ailelerin tatil planı yaparken çocuklarını ne kadar dinlediğini araştırdı. Tüm Avrupa ülkeleri arasında Türkiye, seyahat planlarını çocuklarına göre yapmakta ilk sırada yer alıyor.

TÜRKLER ÇOCUKLARINI DİNLİYOR

Ankete katılan Türk ailelerin neredeyse yarısı (%44’ü) tatil planlarında çocukların çok önemli bir rol oynadığını belirtiyor. Türkiye’den sonra çocuklarını en çok dinleyen diğer ülkeler ise Danimarka ve İsveç, ancak oralarda bile bu oran %20’yi geçmiyor. Bu durum, Türk ailelerin çocuklarına verdiği önemi ortaya koyuyor.

İNGİTERE VE FRANSA'DA ÇOCUKLARIN HİÇ SÖZÜ GEÇMİYOR

Avrupa’nın en çok kullanılan uçak bileti karşılaştırma motoru Skyscanner’ın çocuklu aileler arasında yaptığı araştırmada, İngiliz ve Fransız ailelerde çocukların tatil planlarına çok az etki ettikleri ortaya çıktı. Ankete katılan ailelerin verdiği cevaplara göre, İngiliz ailelerin %24’ü, Fransız ailelerin %18’i ve İtalyanların ise %15’i tatil planları yaparken çocuklarına neredeyse hiç danışmadıklarını belirtti.

SEYAHAT KARARINDA ÇOCUKLARIN ÖNEMLİ ROL OYNADIĞI ÜLKELER

1. Türkiye - %44
2. Danimarka - %18
3. İsveç - %17
4. İspanya - %17
5. Almanya - %14
6. İtalya - %12
7. Hollanda - %12
8. Rusya - %10
9. İngiltere - %6
10. Fransa - %5


 

Etiketler: Tatil, Çocuk, Yaz, Türkler, Aile
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>